Komendant miejski policji idzie na emeryturę

2021-02-16 13:19:09 (ost. akt: 2021-02-16 13:45:54)

Autor zdjęcia: Grzegorz Czykwin

Komendant miejski policji w Olsztynie inspektor Piotr Zabuski przechodzi na emeryturę. W policji przepracował ponad 30 lat. — 11 stycznia w moje 50. urodziny postanowiłem pożegnać się z mundurem — mówi.
Będzie zmiana na stanowisku komendanta miejskiego policji w Olsztynie. Obecny komendant inspektor Piotr Zabuski przechodzi na emeryturę. O czym zresztą sam poinformował na Twitterze.


Piotr Zabuski służy w policji ponad 30 lat. I powiedział sobie dość.
— 11 stycznia w moje 50. urodziny postanowiłem pożegnać się z mundurem — mówi nam inspektor Piotr Zabuski. — Napisałem raport do komendanta wojewódzkiego o przeniesienie na emeryturę, a ten wyraził na to zgodę. Przechodzę na emeryturę 25 lutego — dodaje.

Piotr Zabuski został komendantem policji w Olsztynie w lutym 2017 roku (wcześniej przez 13 lat był naczelnikiem Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą KWP w Olsztynie) i tym samym historia zatoczyła koło. Bo już był wcześniej był komendantem miejskim policji w Olsztynie, w latach 2003-2004.

Piotr Zabuski wiele lat przepracował w wydziale do walki z przestępczością gospodarczą, choć tak naprawdę chciał pracować w „drogówce”. Ale zaważył jeden, ostatni egzamin w WSPol.
— Właśnie z przestępczości gospodarczej. Zdał go najlepiej na roku i przełożeni doszli do wniosku, że jego miejsce jest w wydziale walki z przestępczością gospodarczą.

am

O tym, co Piotr Zabuski będzie robił w cywilu, ale też czy, odchodząc ze stanowiska szefa olsztyńskiej policji, zostawia Olsztyn bezpiecznym miastem, będzie można przeczytać w piątkowym wydaniu Gazety Olsztyńskiej i na gazetaolsztynska.pl.

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Tomasz Kucmus #3060616 16 lut 2021 14:00

    Gratulacje. Piękne stanowiska kierownicze. A ile lat służył Pan na pierwszej linii, w patrolu, na ulicy? Patrol w końcu to wizerunek Policji.

    Ocena komentarza: warty uwagi (22) odpowiedz na ten komentarz

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5

GRUPA WM Sp. z o.o. realizuje projekt dofinansowany z Funduszy Europejskich w ramach działania 1.5 Dotacje na kapitał obrotowy Programu Operacyjnego Polska Wschodnia 2014-2020.

Unia Europejska

VISA MASTER CARD