Wpłaty na szpital wrócą do darczyńców

2021-02-16 11:43:04(ost. akt: 2021-02-16 13:59:43)
Szpital Giżycko

Szpital Giżycko

Autor zdjęcia: Zuzanna Ołdakowska

Kilka tygodni temu radny Rady Miejskiej w Giżycku Piotr Andruszkiewicz zorganizował na portalu zrzutka.pl zbiórkę pieniężną na rzecz giżyckiego szpitala. Pieniądze nie trafią jednak do placówki, tylko wrócą do ofiarodawców.
Ze względu na swoje procedury bezpieczeństwa portal poprosił o przesłanie zgody do prowadzenia zrzutki przez wskazany w opisie szpital, a konkretnie osobę uprawnioną do reprezentowania Giżyckiej Ochrony Zdrowia, Sp. z o.o. Jednak nikt z giżyckiego szpitala nie autoryzował zbiórki.

— Nie podpiszę się pod oświadczeniem zawierającym nieprawdziwe informacje o rzekomych brakach wody i innych artykułów — informuje Anita Karnacewicz, prezes Giżyckiej Ochrony Zdrowia, Sp. z o.o. — Nic o zbiórce na portalu zrzutka.pl nie wiedzieliśmy i nikogo nie prosiliśmy o jej organizację. Nikt nas nie pytał, czego najbardziej potrzebujemy. Ktoś buduje swój wizerunek poprzez działania oparte na kłamstwie. Trzeba mieć poczucie odpowiedzialności w stosunku do osób, które mogą wpłacać pieniądze na cele charytatywne. Bardzo szanujemy wszystkich ofiarodawców, którzy nam pomagają i chcą nas wspierać szczególnie w tych trudnych chwilach walki z covidem. Chętnie przyjęlibyśmy pieniądze od darczyńców, ale tylko w przypadku, gdyby zbiórka oparta była na prawdziwych informacjach.

Jak wyjaśnia Anita Karnacewicz, w przypadku wymienionych przez organizatora zbiórki artykułów spółka otrzymała wsparcie z Agencji Rezerw Materiałowych oraz innych darczyńców i nie było potrzeby przeznaczania pieniędzy na zakup tego, co znajduje się w dostatecznej ilości w dyspozycji spółki. Tak więc szpital darowizny organizowanej przez radnego nie przyjął, a zebrana podczas zbiórki kwota 1500 złotych wróci do darczyńców.

— Do czasu przesłania wymaganych dokumentów, wypłaty zebranych środków pozostaną zablokowane, a w przypadku nieukończenia weryfikacji w ciągu 14 dni zebrane na zrzutce środki zostaną zwrócone darczyńcom, a zrzutka zostanie usunięta — czytamy w oświadczeniu portalu.

rs

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Ja. #3060602 16 lut 2021 14:55

    Radny PiS - i wszystko jasne!

    Ocena komentarza: warty uwagi (4) odpowiedz na ten komentarz