Pani Monika z Olsztyna nie dała się nabrać na oszusta czyhającego na jej pieniądze

2021-02-13 10:18:06(ost. akt: 2021-02-13 10:37:01)

Autor zdjęcia: pixabay.com

To już plaga. W Olsztynie masowo oszukują "na policjanta". Tylko w ostatnim tygodniu było kilkadziesiąt zgłoszonych prób takiego oszustwa — napisaliśmy kilka dni temu. I oto mamy dalszy ciąg tej samej sprawy...
Do naszej redakcyjnej skrzynki pocztowej wpadł mail podpisany przez Monikę z Olsztyna. Przytaczamy go w całości...

Czy informowaliście Państwo mieszkańców o tym, że na terenie miasta grasują złodzieje podający się za funkcjonariuszy Centralnego Biura Śledczego Policji? Jeśli nie, to warto sprawę nagłośnić.

Wczoraj do mnie zadzwonili. Mężczyzna przedstawił się, podał swój numer, kazał się zweryfikować — miałam wybrać numer wewnętrzny policji po czym poinformował mnie, że padłam ofiarą przestępstwa. Podczas weryfikacji powiadomiono mnie, że przestępstwo jest bardzo wysokiej rangi. Następnie dowiedziałam się, że nieuczciwy pracownik banku wykradł moje dane osobowe i mogą być na mnie zaciągnięte kredyty internetowe. Ale to nie koniec.

Funkcjonariusz twierdził, że właśnie rozbijają bardzo groźną grupę przestępczą. Złodzieje dostali "cynk", że mam w mieszkaniu dużą kwotę pieniędzy oraz złotą biżuterię. I mam być przygotowana na napad. Podejrzani już kręcą się koło mojego mieszkania, ale mam się nie martwić, bo obserwują ich policjanci po cywilnemu. Niemniej jednak moje życie jest w niebezpieczeństwie.

"Policjant" starał się dowiedzieć, ile mam w domu pieniędzy. Oczywiście nie powiedziałam mu i zadzwoniłam na prawdziwe 997. Tego samego dnia zadzwonili też do mojej teściowej. Okazało się, że kilka dni wcześniej identyczny telefon otrzymała jej przyjaciółka. Dzwonią na telefony stacjonarne.

Jeśli interesują Państwa ich metody manipulacji, to proszę o mail zwrotny. Opiszę szczegółowo jak przebiegła rozmowa.

Z poważaniem,
Monika z Olsztyna

Oczywiście skontaktujemy się z naszą czytelniczką i do tematu wrócimy.

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. stara baba #3060498 14 lut 2021 09:42

    To zadanie czyli upublicznianie przez media należy do telewizji publicznej oraz mediów regionalnych.

    Ocena komentarza: warty uwagi (3) odpowiedz na ten komentarz