Olsztyn. Łakomczuchy wspierają hospicjum dla dzieci [ZDJĘCIA]

2021-02-11 12:25:55 (ost. akt: 2021-02-11 13:17:27)
Już w środę kuchnia Caritas Archidiecezji Warmińskiej pracowała pełną parą.

Już w środę kuchnia Caritas Archidiecezji Warmińskiej pracowała pełną parą.

Autor zdjęcia: fot. Caritas

Tłusty czwartek może zdziałać wiele dobrego, a łakomstwo może okazać się dobrym uczynkiem. I nie trzeba się go wstydzić! Tak jest z tymi, którzy wylicytowali pączki i faworki na rzecz Hospicjum Stacjonarnego dla Dzieci Caritas w Olsztynie.
Przy ulicy Kromera w Olsztynie można podziwiać pięknie wyremontowany budynek. Trwa jego pełne wyposażanie, między innymi w specjalistyczny sprzęt, który będzie służył ciężko chorym dzieciom.

Caritas już niebawem otworzy w pomieszczeniach kamienicy Hospicjum Stacjonarne dla Dzieci. A w tym roku, rękę... a w zasadzie żołądek do otwarcia tak potrzebnej placówki, mógł dołożyć każdy łakomczuch.

Już w środę kuchnia Caritas Archidiecezji Warmińskiej pracowała pełną parą. Zapach wyrabianego ciasta, szybko splótł się z zapachem wypiekanych pączków i faworków. Jednocześnie trwała zrzutka. Każdy, kto kupił tłustoczwartkowe przysmaki, kupował w ten sposób cegiełkę na prace wykończeniowe i wyposażenie Hospicjum Stacjonarnego dla Dzieci.

— Tegoroczne pączki i faworki, które robiłyśmy smakują jeszcze lepiej niż zwykle. pewnie dlatego, że jest w nich dobro — powiedziała Gazecie Olsztyńskiej jedna z pań wypiekających pączki dla Caritas.

Inicjatorzy akcji nazwali ją #pączkujacedobro. I zapewniają, że przygotowanych przez nich pączków można zjeść więcej niż zwykle. I to bez konsekwencji dla dbających o linię...

SK


Źródło: Gazeta Olsztyńska

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5

GRUPA WM Sp. z o.o. realizuje projekt dofinansowany z Funduszy Europejskich w ramach działania 1.5 Dotacje na kapitał obrotowy Programu Operacyjnego Polska Wschodnia 2014-2020.

Unia Europejska

VISA MASTER CARD