Olsztyńscy policjanci oddali osocze, by pomóc chorym na COVID-19

2021-02-11 07:06:01 (ost. akt: 2021-02-11 07:33:44)

Autor zdjęcia: KMP w Olsztynie

Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie, którzy przeszli COVID-19 oddali oddali osocze. Chcą pomóc osobom, które nadal walczą z niebezpiecznym wirusem.
W środę (10.02.2021) policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie w Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Olsztynie oddali osocze, by pomóc osobom walczącym z wirusem SARS-COV-2.

Osocze ozdrowieńców zawiera przeciwciała, które blokują namnażanie się wirusa w organizmie pacjenta przechodzącego zakażenie i w ten sposób mogą wspomagać leczenie chorych na COVID-19 z ciężkimi, zagrażającymi życiu objawami.

Olsztyńska jednostka Policji przekonała się, że przebieg choroby u każdego jest inny. Kilka tygodni temu funkcjonariusze pożegnali swojego kolegę asp. szt. Marcina Opońskiego, który po nierównej walce z wirusem ostatecznie ją przegrał. Ci, którzy wrócili do zdrowia po zarażeniu koronawirusem, postanowili pomóc innym.

Osoby, które pokonały COVID-19 mogą oddać osocze w Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Olsztynie.Źródło: KMP w Olsztynie