Olsztyn: Złodziej utknął w okienku. Wystawały tylko jego nogi

2021-02-10 13:52:59 (ost. akt: 2021-02-10 14:35:34)
Zdjęcie jest ilustracją do tekstu.

Zdjęcie jest ilustracją do tekstu.

Autor zdjęcia: Pixabay

Olsztyńscy policjanci zatrzymali 54-latka, który chciał okraść sklep alkoholowy. Podczas ucieczki mężczyzna zaklinował się w okienku do wydawania towaru.

W niedzielę (07.02.2021r.) w nocy oficer dyżurny olsztyńskiej policji otrzymał zgłoszenie o ujęciu przez świadków sprawcy usiłowania kradzieży z włamaniem do jednego ze sklepów z alkoholem na terenie miasta.

Mężczyzna zwrócił na siebie uwagę, ponieważ zaklinował się w małym okienku do wydawania towaru, przez które ostatecznie wszedł do środka. Z relacji zgłaszających – kierowcy taksówki oraz pasażera wynikało, że przejeżdżając ulicą, zauważyli wystające z małego okna do wydawania towaru ludzkie nogi, w związku z czym postanowili wezwać służby i sprawdzić, co się wydarzyło. Po podejściu do sklepu świadek zauważył wybitą szybę, a w środku mężczyznę, który próbował wmówić mu, że jest pracownikiem ochrony. Po chwili rozmowy chciał uciec z pomieszczenia, co zostało mu uniemożliwione.

Niezwłocznie na miejscu pojawił się policyjny patrol, któremu zgłaszający przekazali mężczyznę. Sprawcą zdarzenia okazał się 54-letni mieszkaniec Olsztyna, który został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. Mężczyzna usłyszał już zarzut usiłowania kradzieży z włamaniem, do której się przyznał. Zgodnie z kodeksem karnym grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Źródło: KMP w Olsztynie


2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5

Unia Europejska

GRUPA WM Sp. z o.o. realizuje projekt dofinansowany z Funduszy Europejskich w ramach działania 1.5 Dotacje na kapitał obrotowy Programu Operacyjnego Polska Wschodnia 2014-2020.