Nowa karetka trafiła do szpitala w Biskupcu

2021-02-05 14:15:37(ost. akt: 2021-02-05 14:32:21)

Autor zdjęcia: archiwum starostwa

Przyjechała do Polski w styczniu z Niemiec, wczoraj (4 lutego) trafiła do Biskupca. Karetka, bo o niej mowa, ucieszyła ratowników Szpitala Powiatowego im. Jana Mikulicza.
To podarunek od Caritasu z zaprzyjaźnionego powiatu Osnabrück. Ambulans trafił do szpitala w Biskupcu. Wkrótce będzie jeździł po drogach powiatu, źeby ratować zdrowie i życie pacjentów.

— Karetka nie jest nowym pojazdem, bo na liczniku ma około 260 tys. kilometrów, ale jest sprawna i liczę na to, że będzie służyć szpitalowi w Biskupcu tak pomocnie, jak jej dużo starsza „siostra” w Dobrym Mieście — mówił w trakcie przekazywania kluczyków starosta Andrzej Abako. – Niech się dobrze sprawuje i spełnia swoją rolę.

Ratownicy przystąpili od razu do testu. Przejechali się ambulansem po szpitalnym parkingu, a wjazd na miejsce dla karetek był na sygnałach.

— Ambulans musimy jeszcze przerejestrować, żeby miał polskie tablice rejestracyjne i oznakować zgodnie z graficznym wizerunkiem naszego szpitala. Cieszę się, że trafił do nas i dzięki temu powiększył się nasz tabor ambulansowy. Za ten dar raz jeszcze dziękuję — mówi Marta Maciejewska, dyrektorka Szpitala Powiatowego w Biskupcu.

karetka w Biskupcu