City Trail wraca do Olsztyna. Start już wkrótce

2021-02-05 14:33:54 (ost. akt: 2021-02-05 13:12:19)
Mimo wietrznej aury, nie zabrakło chętnych do pokonania trasy piąego biegu City Trail 2020

Mimo wietrznej aury, nie zabrakło chętnych do pokonania trasy piąego biegu City Trail 2020

Autor zdjęcia: Archiwum organizatora

Od 30 stycznia fani biegania mogą znowu spróbować sił na przełajowych trasach City Trail. Charakter imprezy zostanie jednak zmieniony.
Teraz przepisy zakazują organizacji zawodów. Jedyne, co możemy zrobić, to udostępnić naszą trasę na bieganie indywidualne — wyjaśnia Piotr Książkiewicz, organizator City Trail.

I dodaje: — Nie jesteśmy w stanie zaplanować na sztywno kolejnych imprez, ale liczymy, że wiosną będziemy mogli zorganizować wydarzenia przełożone z jesieni. Mamy w planie 10 biegów — po jednym w każdej z naszych lokalizacji. Kolejne zawody to lipcowy City Trail onTour, na którego organizację bardzo liczymy.

Rok 2020 był dla nas pasmem odwołanych imprez, więc jeśli chcemy myśleć o pozostaniu w branży, musimy być dobrej myśli i mimo niepewnej sytuacji związanej z pandemią już teraz planować wiosenne oraz letnie biegi — podkreśla Książkiewicz.


Udział w wydarzeniu jest płatny. „Opłata za pojedynczy bieg indywidualny wynosi 9,90 zł. Opłata za udział w trzech biegach indywidualnych uiszczona z góry to 24,90 zł” — czytamy na stronie organizatora.
Poza trasami udostępnianymi w godz. 8-11 ćwiczący będą mieli zapewnione zabezpieczenie medyczne oraz poczęstunek po ukończonym biegu. Na imprezie tradycyjnie pojawią się fotografowie, którzy zrobią pamiątkowe zdjęcia. Nie będzie natomiast wspólnego startu oraz klasyfikacji.

City Trail to cykl 5-kilometrowych biegów przełajowych, który powstał w 2010 roku w Poznaniu jako Grand Prix Poznania w Biegach Przełajowych. W 2012 roku impreza stała się ogólnopolska, a od 2013 roku formuła zakłada 60 biegów w 10 miastach.
Dotychczas realizowano je w okresie jesienno-zimowym. W Olsztynie pierwsze biegi City Trail zorganizowano 25 listopada 2012 roku. Wówczas wydarzenie nosiło nazwę Grand Prix Olsztyn z Biegiem Natury.

Impreza ma charakter treningowy. Wielu biegaczy traktuje te starty jako przygotowania pod inne, dłuższe biegi. Ponieważ w zawodach nie ma limitu czasu, chętnie biorą w nich udział amatorzy, dla których przebiegnięcie 5-kilometrowego dystansu to nierzadko wyzwanie.

ps


Czytaj e-wydanie
Gazeta Olsztyńska zawsze pod ręką w Twoim smartfonie, tablecie i komputerze. Codzienne e-wydanie Gazety Olsztyńskiej, a w piątek z tygodnikiem lokalnym tylko 2,46 zł.

Kliknij w załączony PDF lub wejdź na stronę >>>kupgazete.pl
2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5

GRUPA WM Sp. z o.o. realizuje projekt dofinansowany z Funduszy Europejskich w ramach działania 1.5 Dotacje na kapitał obrotowy Programu Operacyjnego Polska Wschodnia 2014-2020.

Unia Europejska

VISA MASTER CARD