Są chętni do budowy węzła Olsztyn-Śródmieście

2021-02-04 15:38:29 (ost. akt: 2021-02-04 23:57:48)

Autor zdjęcia: UM Olsztyna

Rozstrzygnięto przetarg na wykonanie węzła przesiadkowego Olsztyn-Śródmieście. Jest jednak pewien problem — zbyt małe pieniądze na tę inwestycję.
W przetargu dotyczącym wykonania węzła przesiadkowego Olsztyn-Śródmieście padły cztery oferty. Najlepszą złożyła... olsztyńska firma — przedsiębiorstwo budowlane „Skorłutowski”. Problem w tym, że wyższą od kwoty przewidzianej przez ratusz. Oprócz węzła przesiadkowego ma powstać połączenie z ul. Partyzantów, ale przewidziano też zagospodarowanie terenu cmentarza ewangelickiego. Oferta olsztyńskiej firmy opiewała na 4,6 mln zł, czyli o 400 tys. zł więcej niż przewidziało miasto. Nie wiadomo, co teraz zrobi ratusz, bo pieniądze ze sprzedaży działki przy ul. Głowackiego są raczej zarezerwowane na wkład własny w przebudowę Uranii.

— Teraz sprawdzamy, czy oferty, które do nas trafiły, są zgodne z określoną przez nas specyfikacją — mówi prezydent Olsztyna Piotr Grzymowicz. — Po zakończeniu tego etapu prac podejmiemy decyzję, czy postaramy się wygospodarować w budżecie niezbędną kwotę, czy ponownie rozpiszemy przetarg — wyjaśnia.

Ponowne rozpisanie przetargu oznacza jednak dodatkowe miesiące zwłoki w inwestycji.

Przypomnijmy, że główny zakres prac to budowa jezdni i chodników umożliwiających zarówno dotarcie do przystanku kolejowego, jak i zlokalizowanego w ciągu ul. Partyzantów przystanku komunikacji miejskiej. Teren zostanie zagospodarowany w taki sposób, aby utworzyć park z elementami upamiętniającymi dawny cmentarz ewangelicki (m.in. Pawilon Pamięci, lapidarium, specjalne ścianki).

Nie zabraknie również małej architektury, miejsc postojowych typu Kiss&Ride oraz miejsca do montażu stacji roweru miejskiego. Wybudowana i przebudowana zostanie także podziemna infrastruktura.
Natomiast wśród nasadzeń zieleni zaplanowano m.in. lipy drobnolistne, tuje, grab pospolity, bluszcz.

Zapytaliśmy też ratusz o rozbudowę linii tramwajowej. Przypomnijmy, że Krajowa Izba Odwoławcza zdecydowała niedawno o odrzuceniu odwołania wniesionego przez jednego z uczestników przetargu. To była już druga rozprawa przed Krajową Izbą Odwoławczą dotycząca przetargu prowadzonego przez Olsztyn. Ostatnie postanowienie otwiera drogę do podpisania umowy na wykonawstwo oraz realizację inwestycji.

— Szacujemy, że w ciągu 3 miesięcy moglibyśmy podpisać umowę, jeśli prezes Urzędu Zamówień Publicznych nie będzie miał uwag — mói Marta Bartoszewicz, rzeczniczka Urzędu Miasta w Olsztynie.
PJ


Czytaj e-wydanie
Gazeta Olsztyńska zawsze pod ręką w Twoim smartfonie, tablecie i komputerze. Codzienne e-wydanie Gazety Olsztyńskiej, a w piątek z tygodnikiem lokalnym tylko 2,46 zł.

Kliknij w załączony PDF lub wejdź na stronę >>>kupgazete.plKomentarze (9) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Olsztyniak #3060089 | 5.172.*.* 4 lut 2021 22:53

  Pan Sędzia Paweł Juszczyszyn został Olsztynianinem Roku. Zdobył 90% głosów. Super, Gratulacje dla Pana Sędziego i gratulacje dla Olsztyniaków. Mam jednak pytanie - dlaczego w Gazecie Olsztyńskiej nie ma ani jednego słowa na ten temat ? Czy Gazetę kupił PiS pieniędzmi Orlenu i teraz dziennikarze GO chodzą grzecznie przy nodze prezesa ?

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-6) odpowiedz na ten komentarz

 2. dzialka #3059901 | 81.190.*.* 4 lut 2021 18:56

  sprzedana na sile , na reanimacje trupa, nowa hale, tansza i bardziej funkcjonalsza i nadewszystko nowa, grzymowicz?

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) odpowiedz na ten komentarz

 3. Będzie fajny #3059681 | 88.156.*.* 4 lut 2021 16:19

  PijakenPlatz

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) odpowiedz na ten komentarz

 4. piszę o 16 post #3059667 | 88.156.*.* 4 lut 2021 16:14

  a w gazecie pokazuje 10

  odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  1. docho #3060040 | 95.49.*.* 4 lut 2021 15:51

   Tymczasem Chełm dostał pieniądze rządowe ale tam wygrał kolega Wypija i PIS robi tam wzorzec pisowskiego samorządu . Skala porównania to 10x średnia krajowa. Tak mogło byc w Olsztynie .

   Ocena komentarza: poniżej poziomu (-3) odpowiedz na ten komentarz

  Pokaż wszystkie komentarze (9)
  2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5

  GRUPA WM Sp. z o.o. realizuje projekt dofinansowany z Funduszy Europejskich w ramach działania 1.5 Dotacje na kapitał obrotowy Programu Operacyjnego Polska Wschodnia 2014-2020.

  Unia Europejska

  VISA MASTER CARD