Sanepid ustala, czy może zamknąć dyskotekę

2021-02-04 13:52:29(ost. akt: 2021-02-04 15:30:34)
Poinformowanie właściciela o wydaniu przez Sanepid decyzji o "unieruchomieniu lokalu" jest potrzebne, do uruchomienia działań administracyjnych

Poinformowanie właściciela o wydaniu przez Sanepid decyzji o "unieruchomieniu lokalu" jest potrzebne, do uruchomienia działań administracyjnych

Autor zdjęcia: Zbyszek Wożniak

Trwa "dziwna wojna" o olsztyńską dyskotekę. Wczoraj późnym wieczorem inspektorzy olsztyńskiego Sanepidu próbowali zamknąć klub V.S. 20, który od dwóch tygodni działa mimo lock downu. Inspektorzy jedynie odczytali swoją decyzję. Teraz Sanepid sprawdza, czy skutecznie poinformował o "unieruchomieniu lokalu".
Olsztyn jest miejscem, w którym przedsiębiorcy potrafią skutecznie przeciwstawiać się nawet Sanepidowi i rządowym nakazom. Wiele wskazuje na to, że polskie prawo ma poważne luki interpretacyjne. Nawet sam Sanepid nie jest pewny, jak interpretować przepisy. I choć wydawałoby się, że przed decyzją Sanepidu drżą wszyscy właściciele lokali, to wygląda na to, że jest poważna luka interpretacyjna utrudniająca skuteczne wykonanie decyzji Sanepidu.

— To prawda. Nasi prawnicy dokładnie interpretują w tej chwili przepisy obowiązującego w Polsce prawa. Są dwie sprzeczne wykładnie. Jedna akceptuje formę odczytania decyzji, jako skuteczne poinformowanie o niej, co otwiera drogę do wymuszenia egzekwowania decyzji, a druga interpretacja zawęża pojęcie skutecznego poinformowania do faktycznego wręczenia pisma z decyzją — powiedział "Gazecie Olszyńskiej" w czwartek wczesnym popołudniem szef regionalnego Sanepidu Janusz Dzisko. — Według mnie odczytanie decyzji całkowicie wystarcza — zastrzega dyrektor Dzisko

Z informacji uzyskanych przez "Gazetę Olsztyńską" wynika, że prawnicy Sanepidu nadal gorączkowo starają się ustalić obowiązującą interpretację. Jeszcze przed godziną 14 nadal trwała ich narada.

— Mam nadzieję, że za kilka godzin sprawa będzie jasna — mówi Janusz Dzisko.

Poinformowanie właściciela o wydaniu przez Sanepid decyzji o "unieruchomieniu lokalu" jest potrzebne, do uruchomienia działań administracyjnych, które mogą być wykonywane również w asyście rożnych służb mundurowych zapewniających inspektorom Sanepidu skuteczne egzekwowanie przepisów.

Właściciel lokalu przyznaje jedynie, ze wczoraj wieczorem byli u niego w lokalu inspektorzy Sanepidu w asyście policji.
SK

Źródło: Gazeta Olsztyńska

Komentarze (23) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Jarecki #3060021 | 109.241.*.* 4 lut 2021 21:24

  Zamknijmy sanepid....darmozjadów.

  Ocena komentarza: warty uwagi (3) odpowiedz na ten komentarz

 2. Aaa #3060015 | 195.136.*.* 4 lut 2021 21:19

  Brawa dla tego Pana, oby więcej takich przedsiębiorców.Dośc już tego.Służby niech się zainteresują tym jak narażone jest zdrowie ludzi przez utrudniony dostęp do opieki medycznej.To co robią lekarze POZ to kpina, siedzą jak w fortecy.

  Ocena komentarza: warty uwagi (3) odpowiedz na ten komentarz

 3. Art #3059982 | 31.60.*.* 4 lut 2021 20:47

  Co tu ustalać. Kwapek myśli że mu wszystko wolno. Dowalic karę i się nie zastanawiać. Policja jeszcze niech sprawdzi czy legalnie zatrudnia pracowników. Kryminalista jeb... y. Wracaj do Wronek ćwoku

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-1) odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  1. Otwierajcie #3059849 | 83.20.*.* 4 lut 2021 18:07

   Presja ma sens! Udowodnili to włosi. Od 15 stycznia stycznia trwała tam akcja #IOAPRO bardzo podobna do naszych inicjatyw. Nieposłuszeństwo restrykcjom pokazało tam aż 50 tysięcy lokali głównie gastronomicznych. Doprowadziło to 25 stycznia do dymisji rządu Giuseppe Conte. Nowy rząd zaczął od luzowania obostrzeń! 293 tysiące barów kawiarni i restauracji legalnie wznowiło działalność. Jeśli będzie nas mało Morawiecki będzie nękał otwarte biznesy. Jeśli #PolskieVeto będzie masowe zwyciężymy!

   Ocena komentarza: warty uwagi (4) odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

   1. Haha #3060085 | 95.160.*.* 4 lut 2021 16:44

    Pracownicy sanepidu to sobie mogą najwyżej swoje zwieracze zamkną, na cholerę w ogóle ta instytucja, same nieroby, wywalić ich na pysk i niech se siedzą w domach na kwarantannach i zdychają z głodu, nie potrzeba nam takich "fachowców "

    Ocena komentarza: warty uwagi (4) odpowiedz na ten komentarz

   Pokaż wszystkie komentarze (23)