Sanepid odczytał decyzję o zamknięciu lokalu

2021-02-03 21:03:09(ost. akt: 2021-02-03 21:56:25)
W środę 3 lutego sanepid przyszedł zamknąć lokal V.S. 20. Właściciel nie przyjął decyzji, która została mu jedynie odczytana.

W środę 3 lutego sanepid przyszedł zamknąć lokal V.S. 20. Właściciel nie przyjął decyzji, która została mu jedynie odczytana.

Autor zdjęcia: Zbigniew Woźniak

Właściciel klubu V.S. 20 w Olsztynie miał dziś sądny dzień. I to dosłownie! Późnym wieczorem kolejny raz odwiedzili go policjanci i inspektorzy sanepidu. Ci drudzy poinformowali go o zamknięciu lokalu.
To już trzecia akcja służb w tym samym lokalu, który otworzył się 30 stycznia.
Podczas pierwszej interwencji policja asystowała pracownicom sanepidu, które kilka godzin spisywały protokół. Kilka dni później w lokalu pojawiło się kilkudziesięciu funkcjonariuszy policji, celników, straży pożarnej. Teraz po godzinie 20 w środę 3 lutego ponownie przyszła policja i inspektorzy sanepidu. W lokalu było akurat kilku gości, kiedy inspektorzy próbowali wręczyć decyzję o "unieruchomieniu lokalu".

— Właściciel nie przyjął pisma. Zostało mu ono odczytane — mówi "Gazecie Olsztyńskiej" Janusz Dzisko, dyrektor regionalnego Sanepidu.

Z nieoficjalnych informacji, do których dotarła "Gazeta Olsztyńska", wynika, że właściciel zamkniętego lokalu, nie chce go zamknąć i możliwe, że mimo odczytanego zakazu spróbuje zorganizować w nim dyskotekę i karaoke.

W podobnej sytuacji kilka dni temu w jednym z miast interweniowało ponad stu policjantów, używając granatów hukowych i broni gładkolufowej. Doszło do starć z gośćmi klubu.

O zamaże zamknięcia klubu i wydanej decyzji "unieruchomienia lokalu" mówiono już w niedzielę. Według ustaleń "Gazety Olsztyńskiej" inspektorzy sanepidu oraz policja wstrzymali się jednak od działania ze względu na akcję WOŚP. Właściciele klubu wywiesił w drzwiach wejściowych plakat akcji i zbierał w lokalu pieniądze do puszek WOŚP. Według informatorów "Gazety Olsztyńskiej" służby nie chciały wiązać akcji WOŚP z zamknięciem lokalu.

W Olsztynie, oprócz klubu z dyskoteką, otworzyło się jedynie kilka lokali. Wcześniej miasto odwiedził były kandydat na prezydenta RP Paweł Tanajno, który namawia przedsiębiorców do nieprzestrzegania rządowego zakazu działania gastronomi i organizuje akcję #otwieraMY.

Właściciel lokalu V.S. 20 nie chciał w środę wieczorem udzielić komentarza "Gazecie Olsztyńskiej". Rząd niedawno przesunął termin zakończenia lockdownu dla gastronomi do 14 lutego.
SK


Źródło: Gazeta Olsztyńska

Komentarze (36) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Przmo #3059709 | 195.136.*.* 4 lut 2021 16:38

  Pana Janusza Działo miałem za myślącego człowieka. Niestety, jak pokazuje życie , dla stanowiska można zpisieć. Za kilka miesięcy te wszystkie polityczne kacyki same będą szukać pracy.

  Ocena komentarza: warty uwagi (6) odpowiedz na ten komentarz

 2. Jacza #3059962 | 5.173.*.* 4 lut 2021 14:36

  Rzadowe zakazy sa nielegalne wiec przestrzeganie ich jest łamaniem prawa.

  Ocena komentarza: warty uwagi (3) odpowiedz na ten komentarz

 3. Gosia #3059480 | 83.23.*.* 4 lut 2021 14:04

  W tym wszystkim nie chodzi o zdrowie i wirusa, tylko o pieniądze! Jak najwięcej kar, mandatów itp. - zalecenia odgórne. No i - im gorzej, tym łatwiej (bezkarnie) rządzić zniewolonym narodem i go okradać… A przy okazji – doskonała reklama Klubu, stał się najpopularniejszym w mieście i młodzi go pokochali…

  Ocena komentarza: warty uwagi (11) odpowiedz na ten komentarz

 4. ddd #3059442 | 83.15.*.* 4 lut 2021 13:33

  Niech się Sanepid weźmie za kościoły i w nich rozprzestrzenianie Covida! Mieli chronić seniorów najbardziej a seniorzy sobie od początku epidemi robią co chcą a ludzie młodzi i dzieci cierpią najbardziej!!! Co za parodia?!

  Ocena komentarza: warty uwagi (16) odpowiedz na ten komentarz

 5. Pilsener #3059412 | 213.192.*.* 4 lut 2021 13:12

  Nielegalna decyzja po nielegalnej kontroli, nie dawajcie się zastraszyć ludzie! Gestapid musi kontrolę zapowiedzieć co najmniej 7 dni wcześniej a lokal ma prawo zamknąć tylko wtedy, jeśli jest bezpośrednie zagrożenie życia i zdrowia - o czym w takim przypadku nie ma oczywiście mowy. Precz z terrorem i reżimem tak zwanym sanitarnym.

  Ocena komentarza: warty uwagi (16) odpowiedz na ten komentarz

Pokaż wszystkie komentarze (36)