Miasto przygotuje koncepcję przebiegu ścieżek rowerowych. Wiceburmistrz zaprasza na konsultacje

2021-02-04 08:00:00(ost. akt: 2021-02-04 10:24:13)
Zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu

Zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu

Autor zdjęcia: pixabay.com

Zarząd Dróg Wojewódzkich w Olsztynie przeznaczy na budowę sieci rowerowej 2 miliardy złotych, a na naprawę sieci Green Velo 200 mln zł. Na tej mapie może znaleźć się Kętrzyn. Władze miasta przygotowują koncepcję przebiegu ścieżek rowerowych, ale chcą to zrobić razem z mieszkańcami.
- Chcemy być na tej rowerowej mapie i przygotujemy swoje pomysły. Ale nic o Was bez Was. Więc z chęcią wysłucham Państwa propozycji. Zapraszam na konsultacje online które odbędą się 9 lutego o godz. 16.00 za pośrednictwem aplikacji webex – pisze na swoim FB Maciej Wróbel, z-ca burmistrza Kętrzyna. - Jeśli chcecie Państwo wziąć w nich udział proszę o wskazanie Waszych adresów mailowych, na które wyślę zaproszenie do spotkania. Jeśli macie gotowe pomysły, prześlijcie je już teraz na m.wrobel@miastoketrzyn.pl.

Ścieżki mają przebiegać przez Kętrzyn, ale może uda się też połączyć nimi niektóre części miasta. Na pewno brane pod uwagę będzie połączenie Świętej Lipki i Gierłoży trasami rowerowymi. Projekt będzie uwzględniał także to, o co zabiegały władze Kętrzyna - stacje ładowania dla rowerów elektrycznych. Doskonałą wiadomością jest, że projektowana obwodnica Kętrzyna będzie już uwzględniać także trasę rowerową.

Źródło: Miasto Kętrzyn