Pożar w Olsztynie: mamy nowe wiadomości w sprawie poszkodowanych

2021-02-02 13:57:00(ost. akt: 2021-02-02 14:37:09)

Autor zdjęcia: Zbigniew Woźniak

W poniedziałek (1 lutego) informowaliśmy o niebezpiecznym pożarze, do którego doszło w budynku przy ul. Jagiellońskiej w Olsztynie. W mieszkaniu na parterze przebywały dwie osoby. Obie trafiły do szpitala. O to, jak się czują, zapytaliśmy policję. Niestety, nie mamy dobrych wieści.


- Niestety, na skutek poniesionych obrażeń 60-letni mężczyzna zmarł w szpitalu - poinformował nas Andrzej Jurkun z KMP w Olsztynie.

Oficer prasowy olsztyńskiej komendy przekazał nam także informacje na temat działań podjętych przez policjantów na miejscu wybuchu pożaru.

- Na miejsce zdarzenia została wysłana grupa dochodzeniowo-śledcza wraz z technikiem kryminalistyki. W celu ustalenie przyczyn pożaru zostanie powołany biegły z zakresu pożarnictwa - powiedział nam Andrzej Jurkun.

Przypomnijmy, że kiedy strażacy pojechali wczoraj na ul. Jagiellońską, w budynku zastali rozwinięty pożar. Jak relacjonował nam Łukasz Jasiński, rzecznik KM PSP w Olsztynie, działania strażaków polegały przede wszystkim na wyniesieniu na zewnątrz dwóch osób, które znajdowały się w mieszkaniu na parterze, i udzielenie im pierwszej pomocy medycznej do czasu przyjazdu karetki.

O ile kobieta, którą strażacy wydostali z pożaru, zachowała przytomność, o tyle mężczyzna był nieprzytomny. Strażacy przez 10 minut, czyli do przyjazdu karetki, prowadzili resuscytację krążeniowo-oddechową, walcząc o jego życie. Niestety, kiedy przekazywali mężczyznę zespołowi ratownictwa medycznego, ten nadal był nieprzytomny. Dzisiaj potwierdziliśmy informację o śmierci mężczyzny.