Od giżycczan 89 tys. zł dla Orkiestry Jurka Owsiaka

2021-02-02 12:36:18(ost. akt: 2021-02-03 12:32:21)

Autor zdjęcia: Renata Szczepanik

Finałem Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Giżycku dyrygował sztab w Giżyckim Centrum Kultury osiągając wynik 89 tys. zł. W poprzedniej edycji giżycczanie wsparli WOŚP kwotą ponad 121 tys. zł.
Giżyckie Centrum Kultury zgromadziło przeprowadziło 125 aukcji internetowych. Na licytacjach pojawiły się między innymi ciekawe książki, biżuteria, ceramika, koszulki z autografiami sportowców, zaproszenia do giżyckich salonów kosmetycznych, tatuażu, hoteli, restauracji. Można było również wylicytować atrakcyjne wydarzenia, jak na przykład rejs z burmistrzem, rejsy statkiem czy kursy tańca. Na jednej z aukcji pojawiła się książka z dedykacją i kolacja przygotowana przez Aleksandrę Juszkiewicz, zwyciężczynię IX edycji MasterChef Polska. Ta licytacja zakończyła się kwotą 690 zł.

– Dużym zainteresowaniem wśród giżycczan cieszył się skrzat wykonany przez Danutę Celep, która zrobiła go specjalnie na Orkiestrę Jurka Osiaka – dodaje Marta Dąbrowska. – Już po zakończonej aukcji, otrzymaliśmy wiele pytań, gdzie można skrzata kupić, bo chętnych jest wielu.

Skrzata wylicytowano za niespełna dwieście złotych. Jest fantastyczny i żal będzie się z nim rozstawać. Ale najważniejszy jest cel akcji.

Giżycko gra dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy nieprzerwanie od 29 lat i będzie grać do końca świata i jeden dzień dłużej – dodaje Marta Dąbrowska.

Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Giżycku odbył się w reżimie sanitarnym z zachowaniem wszystkich zasad bezpieczeństwa, a organizatorzy nie otrzymali żadnych sygnałów o incydentach czy naruszeniu obowiązujących obostrzeń epidemicznych.

Sztab WOŚP miasta i gminy Ryn zakończył zbiórkę kwotą 9868,91 zł. W Wydminach nie było w tym roku sztabu WOŚP. Mieszkańcy Wydmin połączyli siły z mieszkańcami sąsiedniej gminy Miłki. Wspólnie zebrano 11567,23 zł. Podobnie w gminie Kruklanki, gdzie nie zorganizował się orkiestrowy sztab. Gminny Ośrodek Kultury uzbierał w stacjonarnej puszce 557,55 zł, zaś ceramikę przekazał na aukcję do Giżyckiego Centrum Kultury.
rs

Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Abcbc #3058008 | 37.248.*.* 3 lut 2021 12:52

    I tak sporo jak na pandemię

    odpowiedz na ten komentarz

  2. pic na wode #3057447 | 89.229.*.* 2 lut 2021 20:21

    Jak sie nie ma nic mądrego do powiedzenia od siebie to sie chlapie jęzorem slogany o końcu świata i jednym dniu dłużej lub tez dyżurne kochani dobro wraca:)))))) Ale kopara opadła że nie ma kolejnego rekordu co?

    Ocena komentarza: poniżej poziomu (-2) odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (4)