Zdaniem PiS zarząd województwa marnuje szansę na miliard złotych

2021-01-31 16:09:16(ost. akt: 2021-02-01 07:39:00)
Działacze PiS zarzucają samorządowi województwa marnowanie szansy na ponad miliardową dotację z Programu Polska Wschodnia.

Działacze PiS zarzucają samorządowi województwa marnowanie szansy na ponad miliardową dotację z Programu Polska Wschodnia.

Autor zdjęcia: Stanisław Kryściński

W lutym mija termin zgłaszania uwag do Programu Polska Wschodnia na lata 2021-2027. Zdaniem szefa PiS w regionie Jerzego Szmita, zarząd województwa z KO i PSL marnuje szansę na wielkie pieniądze dla Warmii i Mazur. Możemy stracić ponad miliard zł.
Działacze PiS swoje zaniepokojenie brakiem działań ze strony zarządu województwa kierowanego przez ich konkurentów politycznych przedstawili na zwołanej w niedzielę, przed biurem ich partii konferencji prasowej.

Nie brakowało gorzkich słów. Zdaniem prezesa Zarządu Okręgowego Prawa i Sprawiedliwości w Olsztynie Jerzego Szmita oraz Radnych: Sejmiku Województwa Warmińsko-Mazurskiego Dariusza Rudnika i Rady Miasta Olsztyna Krzysztofa Narwojsza "zaniedbanie ze strony samorządu wojewódzkiego jest niewybaczalne".

— Mowa o gigantycznych pieniądzach. To miliard euro, czyli około 10 miliardów złotych do podziału między sześc regionów. Miedzy innymi Warmię i Mazury. Nie wolno marnować takiej szansy na rozwój — mówił Jerzy Szmit.

Szef regionalnych struktur PiS podkreślił, że władze województwa w ogóle nie uczestniczą procesie tworzenia założeń programu na lata 2021-2027, według przedstawionych przez niego informacji nie pytają też mieszkańców, jakie projekty należałoby realizować i w którym kierunku powinny być przeznaczone fundusze z nowej edycji Polski Wschodniej.

Radny wojewódzki Dariusz Rudnik wyliczał, co można zrobić za tak wielkie pieniądze. Mówił zarówno o drogach wodnych w regionie, szlaku łączącym miejsca kultu religijnego, ale także o wielkiej szansie na rozwój przemysłu związanego z nowymi technologiami.

— Kiedy zapytałem w sejmiku, co robi urząd marszałkowski w sprawie programu, odpowiedzią była cisza — stwierdził Dariusz Rudnik.

Olsztyński radny Krzysztof Narwojsz narzekał na brak zaangażowania w pracę nad kierunkami finansowania z programu władz Olsztyna. Jego zdaniem pieniądze z Programu Polska Wschodnia mogą rozwiązać problemy komunikacyjne z obwodnicą Olsztyna, ale także mogą być szansą na budowę kolejki podmiejskiej i budowę nowoczesnych peronów na kilku planowanych olsztyńskich stacjach.

— Powinniśmy wszyscy razem dyskutować nad tym programem — apelował Jerzy Szmit.
SK

Źródło: Gazeta Olsztyńska

Komentarze (33) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. AAAA #3059619 | 5.173.*.* 4 lut 2021 15:32

  Panie J.Szmit - jak tam : żona,kochanka,dzieci no i religia, której nadmiernym wyznawcą jest pan - podobno. Różnicę pomiędzy Rudnikowym, a kursem bankowym proponuję przekazać na budowę największego na świecie - wystającego ponad niebo - pomnika - jak zawsze biednego - PEDOFILA w SUTANNIE.

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) odpowiedz na ten komentarz

 2. c.k #3057066 | 82.177.*.* 2 lut 2021 13:52

  A ci jak zwykle, pomawiają, judzą....pisowskie standardy, plują i mówią że to deszcz !!!!! DOJNA ZMIANA !!!!!

  Ocena komentarza: warty uwagi (3) odpowiedz na ten komentarz

 3. Nick #3056425 | 37.201.*.* 1 lut 2021 23:00

  A pozniej opozycyjny samorzad zrzuci to wszystko na Rzad. Bo przeciez przez ostatnie prawie 6 lat jest to w modzie. Teraz minusujcie . Ale szybszy bedzie ten paskudny cenzor tei gazetki.

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-1) odpowiedz na ten komentarz

 4. ccc #3055626 | 83.15.*.* 1 lut 2021 11:51

  Jesteście nie lepsi niż PO. Możecie sobie ręce podać! To chyba zawody kto zmarnuje więcej pieniędzy PO czy PiS ? Nieudacznicy jedni i drudzy!

  Ocena komentarza: warty uwagi (4) odpowiedz na ten komentarz

 5. Ggg #3055521 | 31.60.*.* 1 lut 2021 10:45

  O jak chętnie dobraliby się pisowce do szmalu ale by mieli co dzielić grzybowi i z torunia

  Ocena komentarza: warty uwagi (21) odpowiedz na ten komentarz

Pokaż wszystkie komentarze (33)