Lot widokowy, dzieło sztuki od rektora UWM i trening z mistrzem. Co jeszcze przygotował sztab WOŚP w Olsztynie?

2021-01-30 08:03:24 (ost. akt: 2021-01-29 16:18:25)

Autor zdjęcia: WOŚP

29 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy już za moment, więc warto sprawdzić, co można wylicytować. My przyglądamy się temu, co przygotował olsztyński sztab WOŚP, do puli którego dorzuciło od siebie także kilka osób dobrze znanym olsztynianom.
„UWM, Kortowo…. tu zostało moje serce” - takie słowa nieustannie słyszę od absolwentów Uniwersytetu Warmińsko Mazurskiego w Olsztynie. Niech te wiele serc, które łączy nasz Uniwersytet, będzie dziś jednym, bijącym na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Zapraszam do licytacji akwaforty, o wyjątkowej, historycznej wartości – jest to wizerunek budynku rektoratu wykonany przez olsztyńskiego artystę, Krzysztofa Janickiego, który od lat w swoich pracach ukazuje piękno Olsztyna. Niech 13 numer akwaforty będzie szczęśliwy dla nabywcy!" - napisał Jerzy Przyborowski, rektor Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie o dziele, które przekazał na licytację WOŚP.

Krzysztof Janicki, który jest autorem akwaforty*, to olsztynianin z urodzenia. Dyplom otrzymał na Wydziale Malarstwa i Grafiki w Państwowej Wyższej Szkole Sztuk Plastycznych w Gdańsku. Zajmuje się grafiką, malarstwem, malarstwem ściennym, fotografią i projektowaniem graficznym.

* akwaforta (kwasoryt) – technika graficzna wklęsła; wynaleziona na przełomie XV i XVI wieku.


Zajrzeliśmy na konto olsztyńskiego sztabu, żeby sprawdzić, jakie jeszcze inne przedmioty (i nie tylko!) można zdobyć, wspierając jednocześnie Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. Co tam mamy? Lista jest spora, więc my wymienimy kilka ofert, a po resztę zapraszamy na >>> stronę internetową licytacji.

Do wylicytowania są miedzy innymi:
- voucher na lot widokowy wraz ze zwiedzaniem lotniska w Szymanach
- trening na torze kartingowym z Maciejem Marcinkiewiczem - wielokrotnym mistrzem Polski i zdobywcą Pucharu Europy w wyścigach samochodowych
- koszulka meczowa zawodnika Koki Hinokio z autografami zawodników Stomilu
- możliwość zostania Mikołajem Kopernikiem i wejście na mecz Indykpol AZS Olsztyn - Trefl Gdańsk
- liczne dzieła sztuki i rękodzieło...


Czytaj e-wydanie
Gazeta Olsztyńska zawsze pod ręką w Twoim smartfonie, tablecie i komputerze. Codzienne e-wydanie Gazety Olsztyńskiej, a w piątek z tygodnikiem lokalnym tylko 2,46 zł.

Kliknij w załączony PDF lub wejdź na stronę >>>kupgazete.plKomentarze (3) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Komuszek #3053807 | 83.20.*.* 30 sty 2021 16:30

  A wyskrobane płód też będzie?

  odpowiedz na ten komentarz

 2. Mazur #3053160 | 79.124.*.* 30 sty 2021 11:27

  jest Stadion Narodowy , Szpital Narodowy , Narodowy Program Eutanazji - sorry , miało być Szczepień a jutro będzie Narodowy Program Żebrania ponieważ Państwo Polskie nie potrafi zapewnić odpowiedniego poziomu leczenia ...na spełnianie życzeń toruńskiego biznesmena rząd szerokim strumieniem sypie kasę z Naszych podatków , ale na leczenie chorych ludzi piniędzy nie ma i nie będzie

  Ocena komentarza: warty uwagi (2) odpowiedz na ten komentarz

 3. Ministrant #3052939 | 31.0.*.* 30 sty 2021 08:22

  Zaraz się zacznę bo to najgorszy dzień w roku dla PISowca, Już im pewnie piana z pyska leci

  Ocena komentarza: warty uwagi (6) odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)