Dotarliśmy do informacji o bandycie, który strzelał w kantorze

2021-01-27 13:26:46 (ost. akt: 2021-01-27 13:26:53)

Autor zdjęcia: Zbigniew Woźniak

Bandyta, który strzelał do pracowników olsztyńskiego kantoru przyjechał z Bydgoszczy. Według informacji, do których dotarła „Gazeta Olsztyńska”, był wcześniej znany policji. Pochodzi z Kalisza. Firma, na którą napadł, dopiero w środę otwiera swoje placówki w całej Polsce.
Napad na olsztyński kantor FlyingAtom przy ulicy Głowackiego w Olsztynie wstrząsnął nie tylko mieszkańcami Olsztyna, ale całej Polski. Brutalność napastnika i nieliczenie się z ludzkim życiem postawiły na nogi służby policyjne w całej Polsce. Właściciel olsztyńskiej placówki ogólnopolskiej sieci kantorów wyznaczył nawet nagrodę 100 tysięcy złotych za pomoc w jego schwytaniu.

Przypomnijmy. W piątek, 22 stycznia, do kantoru przyszedł wcześniej umówiony klient. Miał kupić dużą ilość złota. Jednak zamiast pieniędzy wyciągnął pistolet i zaczął strzelać. Jednego z pracowników trafił dwa razy. W brzuch i klatkę piersiową. Obecną w kantorze kobietę postrzelił w nogę. Zarządzone blokady wyjazdów z miasta nic nie dały. Właściciel olsztyńskiej filli FlyingAtom Dawid Muszyński ogłosił, że za pomoc w złapaniu napastnika firma da 100 tysięcy złotych. Już kilkanaście godzin później bandyta został złapany w Bydgoszczy. — Gdyby było trzeba, to nagroda byłaby zwiększana nawet do miliona złotych — mówi właściciel kantoru.

Jak ustaliła „Gazeta Olsztyńska ”nie trzeba było wypłacać nagrody. Według Dawida Muszyńskiego policja sama złapała bandytę. Okazał się nim Jakub D. 35-latek został zatrzymany w Bydgoszczy, gdzie uciekł razem z łupem zaraz po napadzie w Olsztynie. Według nieoficjalnych informacji, to właśnie z tego miasta przyjechał zrobić skok na kantor. W samej Bydgoszczy zamieszkał niedawno razem z konkubiną, do której przeprowadził się z Kalisza.

Śledczy są bardzo oszczędni w podawaniu informacji o napastniku. Nie chcą też komentować ustaleń „Gazety Olsztyńskiej”. Jakub D. został po złapaniu przewieziony do Olsztyna. Tu sąd zdecydował o jego tymczasowym aresztowaniu.— Nadal trwa śledztwo — stwierdza jedynie prokurator Krzysztof Stodolny, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Olsztynie.

Według informacji uzyskanych od właściciel kantoru, stan postrzelonego dwukrotnie pracownika jest już stabilny. Nadal jednak przebywa w śpiączce farmakologicznej.

— Wszyscy mamy nadzieję, że Paweł za kilka dni zostanie wybudzony — mówi Dawid Muszyński. — Klaudia jest w dobrym stanie — dodaje.

Właściciel kantoru z ulicy Głowackiego jest pod wrażeniem działania policji. Jego zdaniem ekspresowe tempo namierzenia i schwytania bandyty świadczy o wyjątkowym profesjonalizmie. Tym bardziej że przy Jakubie D. znaleziono cały łup z napadu. — Wielkie podziękowania dla organów ścigania i policyjnej specgrupy z Olsztyna za profesjonalne działania zakończone błyskawicznym ujęciem sprawcy napadu — mówi.

— Chcieliśmy wyrazić naszą głęboką wdzięczność dla lekarzy oraz personelu medycznego, za opiekę nad naszymi poszkodowanymi w tym zdarzeniu Pawłem i Klaudią — dodaje w imieniu całej grupy FlyingAtom Dawid Muszyński.

Stanisław Kryściński
s.kryscinski@gazetaolsztynska.plCzytaj e-wydanie
Gazeta Olsztyńska zawsze pod ręką w Twoim smartfonie, tablecie i komputerze. Codzienne e-wydanie Gazety Olsztyńskiej, a w piątek z tygodnikiem lokalnym tylko 2,46 zł.

Kliknij w załączony PDF lub wejdź na stronę >>>kupgazete.plKomentarze (20) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Mili #3050981 | 178.235.*.* 28 sty 2021 12:05

  To teraz niech właściciel tej całej sieci kantorów niech chociaż policjantów pracujących nad złapaniem bandyty gdzieś na jakąś imprezę zabierze dobrze ugości. W zamiana za wpłacanie pieniędzy.

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-8) odpowiedz na ten komentarz

 2. Dobry wujek #3050808 | 195.136.*.* 28 sty 2021 09:17

  Chciał zwiększyć nagrodę do miliona to niech teraz chociaż te sto tysięcy wpłaci na konto policji i poszkodowanych.

  odpowiedz na ten komentarz

 3. net #3050701 | 95.49.*.* 28 sty 2021 08:09

  szacun dla policji !!!!!!!

  Ocena komentarza: warty uwagi (6) odpowiedz na ten komentarz

 4. stara baba #3050679 | 178.235.*.* 28 sty 2021 07:50

  Wydawało mi się,że w kantorach mają różne waluty, ale złoto, to nie wiedziałam o tym.

  Ocena komentarza: warty uwagi (2) odpowiedz na ten komentarz

 5. Danka tv #3050599 | 188.146.*.* 28 sty 2021 00:32

  Brawo policjanci ..jesteście super

  Ocena komentarza: warty uwagi (2) odpowiedz na ten komentarz

Pokaż wszystkie komentarze (20)
2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5

Unia Europejska

GRUPA WM Sp. z o.o. realizuje projekt dofinansowany z Funduszy Europejskich w ramach działania 1.5 Dotacje na kapitał obrotowy Programu Operacyjnego Polska Wschodnia 2014-2020.