Postawmy żagle i płyńmy dalej

2021-01-27 12:00:00(ost. akt: 2021-01-28 08:58:14)
Jeszcze do końca lutego jednostki administracji, szpitale, firmy i organizacje pozarządowe z Warmii i Mazur mogą się zgłaszać do konkursu „Sternik. Cała naprzód!” To konkurs, który ma pokazać tych, którzy najlepiej radzą sobie podczas sztormu Covid-19.
Koronawirus przewrócił wszystko do góry nogami. I trzeba być wytrawnym żeglarzem, żeby na tych wzburzonych wodach nie tylko się utrzymać, ale też żeglować dalej. I tych najlepszych żeglarzy z Warmii i Mazur ma wyłonić konkurs Sternik. Cała naprzód!, którego organizatorem jest Bank Gospodarstwa Krajowego wraz z dziewięcioma partnerami .
Konkurs jest adresowany do firm, szpitali, jednostek administracji zarówno państwowej, jak i samorządowej oraz organizacji pozarządowych.

Obrazek w tresci

To konkurs dla liderów, którzy mimo niesprzyjających okoliczności potrafią utrzymać bezpieczny kurs i żeglują dalej z myślą o przyszłości , bo przecież pandemia kiedyś się skończy. Nasze życie wróci do normalności.
Kapituła konkursu nagrodzi tych, którzy najlepiej wykorzystują dostępne środki na utrzymanie miejsc pracy, płynności, rozwój produktów, dostosowanie do nowych warunków rynkowych. A na laureatów czekają atrakcyjne nagrody.
Oczywiście nagrody są ważne, ale jakże istotne jest też, że uczestnicząc w konkursie mamy okazję pokazania swojej firmy, podzielenia się z innymi swoimi doświadczeniami, ale też skorzystania z dobrych praktyk innych. Dlatego organizatorzy gorąco zachęcają do udziału w konkursie.


Piotr Burczyk, Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko Mazurskiego
— Czas pandemii to wyzwanie dla wszystkich struktur państwa, także dla samorządów lokalnych, dla jednostek samorządu terytorialnego. I samorządowcy pokazali, że potrafią w tej sytuacji skutecznie zarządzać swoimi wspólnotami. Warto, by najlepszych pokazać i uhonorować . Zachęcamy więc wójtów, burmistrzów i starostów do zgłaszania się do konkursu Sternik. Cała naprzód!

Aleksandra Pustelak, Rafał Maciejewski (Bank Gospodarstwa Krajowego)
— Szpitale stoją na pierwszej linii frontu w walce z pandemią COVID-19. Choć sytuacja jest trudna, walka z żywiołem wciąż trwa, a każdy dzień epidemii jest wyzwaniem, to każdy z tych dni przynosi też nowe doświadczenia. I są to doświadczenia bezcenne, warto o nich opowiadać. Chcemy inspirować się waszymi historiami. Konkurs Sternik. Cała naprzód! jest znakomitą okazją do podzielenia się swoimi doświadczeniami. Zachęcamy do udziału!

Kinga Rajewska (Gazeta Olsztyńska)
— W tym trudnym okresie możemy pokazać, że nigdy się nie poddajemy i umiemy dostosować do obecnej, bardzo trudnej sytuacji. Jest to możliwe dzięki Państwa ciężkiej pracy. Zachęcam w szczególności do zgłoszeń organizacje pozarządowe (NGO), które będą mogły opowiedzieć o tym, co robią, podzielić się swoimi doświadczeniami, dobrymi praktykami. Konkurs to okazja do poszerzenia swojej wiedzy, a więc rozłóżmy żagle i płyńmy wszyscy razem do przodu! Zapraszam serdecznie do wzięcia udziału w konkursie Sternik. Cała naprzód!.

Agnieszka Cegłowska (Warmińsko-Mazurska Specjana Strefa Ekonomiczna)
— Okres pandemii i związanych z nią restrykcji to czas trudny dla wszystkich firm. Muszą nie tylko myśleć o tym, jak prowadzić biznes w nowej rzeczywistości, ale także sięgnąć po nowe narzędzia i rozwiązania. Zdolność przedsiębiorstwa do skutecznego wdrażania zmian okazała się jedną z kluczowych kompetencji zapewniających sukces przedsiębiorstwu — zdolność przetrwania, ale i wykorzystania szans. Konkurs Sternik to rodzaj nagrody za innowacyjność w czasach COVID, premiujący firmy, które sobie nadzwyczaj dobrze poradziły, wdrożyły nowe pomysły i produkty, zmieniły model biznesowy, pokazały, że kreatywność i determinacja daje przewagę w każdej sytuacji. Szukamy firm, które będą inspiracją dla innych, chcemy pokazać ich historie. Wiemy, że dobre praktyki są bezcenne, mimo to chcemy wybrać i nagrodzić te najlepsze.

Rafał Maciejewski (Bank Gospodarstwa Krajowego)
— 2020 to rok, w którym każda firma mierzyła się z trudnymi decyzjami. Ale był to także czas, gdy mogliśmy odkryć nasze nowe możliwości i umiejętnie wykorzystać nowe doświadczenia. Konkurs Sternik jest próbą podsumowania tych doświadczeń i spięcia klamrą czasu pandemii. Chcemy nagrodzić firmy, które pokazały odwagę, kreatywność, przedsiębiorczość i wykazały się niestandardowymi działaniami. Ich rozwiązania mogą stać się motorem do działania dla innych. Konkurs STERNIK to konkurs dla Twojej firmy!

Obrazek w tresci