Weekend na drogach powiatu mrągowskiego

2021-01-25 17:32:33(ost. akt: 2021-01-25 17:38:56)
Zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu

Zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu

Autor zdjęcia: policja

W miniony weekend na Warmii i Mazurach doszło do 8 wypadków drogowych, w których 1 osoba zginęła, a 11 osób zostało rannych. Policjanci byli wzywani do 97 kolizji, a w trakcie prowadzonych kontroli ujawnili 30 nietrzeźwych kierujących. Trzech kierowców na "gazie" wpadło na terenie powiatu mrągowskiego.
W piątek, 22 stycznia tuż po godzinie 9.00 w Mrągowie na ul. Wojska Polskiego policjanci zatrzymali do kontroli mieszkańca Bisztynka, który kierował osobowym audi. Podczas kontroli drogowej funkcjonariusze wyczuli od mężczyzny zapach alkoholu. Badanie wykazało, że mężczyzna kierował samochodem mając ponad półtora promila alkoholu w organizmie.

Niedzielne popołudnie okazało się być pechowym również dla mieszkańca gminy Mrągowo, który został zatrzymany na ul. Skłodowskiej. Podczas kontroli okazało się, że wsiadł za kółko pomimo wcześniej spożytego alkoholu. Badanie wykazało ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie.

Tego samego dnia po godzinie 16.00 policjanci zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę forda. Policjanci po sprawdzeniu jego danych w policyjnych systemach ustalili, że kierował autem mimo wydanej przez Starostwo Powiatowe decyzji o zatrzymaniu prawa jazdy za przestępstwo niealimentacji.

Kolejny kierowca, który popełnił przestępstwo został zatrzymany w nocy 25 stycznia po godzinie 1.00 na ulicy Rynkowej w Mrągowie. Miał ponad 0,5 promila alkoholu w organizmie.

Źródło: KPP Mrągowo

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. pijany rycho #3048735 | 83.20.*.* 25 sty 2021 18:48

    Zatrzymywać prawo jazdy za nieplacenie alimentow kto to wymyślił?

    Ocena komentarza: warty uwagi (2) odpowiedz na ten komentarz