Minął tydzień od zaginięcia Witolda Studniarza z Olsztyna. Policja nadal szuka 21-latka

2021-01-24 16:32:42 (ost. akt: 2021-01-24 17:12:57)

Autor zdjęcia: KMP w Olsztynie

Trwają intensywne poszukiwania za zaginionym mieszkańcem Olsztyna – Witoldem Studniarzem. Młody mężczyzna do chwili obecnej nie powrócił do domu i nie nawiązał kontaktu z najbliższą rodziną. W poszukiwaniach bierze udział ponad 80 osób w tym policjanci, strażacy, żołnierze WOT oraz przedstawiciele Regionalnego Centrum Bezpieczeństwa.

Witold Studniarz wyszedł ze swojego domu w niedzielę 17 stycznia. Do chwili obecnej do niego nie powrócił oraz nie nawiązał kontaktu z rodziną.

21-latka policja opisuje jako mężczyznę średniej budowy ciała. Witold Studniarz ma około 190 cm wzrostu, ciemne krótkie włosy i piwne oczy. W chwili zaginięcia Witold Studniarz ubrany był w czarną kurtę, niebieskie spodnie jeansowe oraz szarą czapkę. Na podstawie zapisu z kamer monitoringu policjanci ustalili, że 21-latek po raz ostatni widziany był w okolicy ul. Popiełuszki w Olsztynie i mógł przemieszczać się w kierunku osiedla Brzeziny.


- Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie prowadzą intensywne działania poszukiwawcze za zaginionym 21-latkiem. Przeczesują oni trudno dostępny rozległy teren po którym mógł przemieszczać się młody mężczyzna. W tym celu policjanci wykorzystują specjalistyczny sprzęt m.in. drona, z pomocą którego sprawdzają teren poszukiwań - czytamy na stronie KMP w Olsztynie.


Olsztyńscy policjanci są wspierani przez funkcjonariuszy z Oddziału Prewencji Policji Policji w Olsztynie, żołnierzy 4 Warmińsko-Mazurskiej Brygady Obrony Terytorialnej wraz z quadami czy strażaków ochotników z Gutkowa wykorzystujących sprzęt do poszukiwań osób w trudno dostępnym terenie. Do działań zostali także włączeni przedstawiciele Regionalnego Centrum Bezpieczeństwa, którzy za pomocą kamer i drona przeszukują pobliski teren. Łącznie w działania poszukiwawcze zaangażowano ponad 80 osób.Dodajmy, że w piątek po południu w poszukiwania włączyła się, z ramienia KMP Olsztyn, Grupa Specjalna Płetwonurków RP.

- Na obecnym etapie badane jest koryto rzeki Łyny pod katem ujawnienia obiektów mogących przypominać ciało człowieka. Zebrane dane za pomocą urządzeń nawigacyjnych i hydrograficznych zostaną poddane dodatkowej analizie, a ewentualne cele weryfikacji. W późniejszym etapie ma zostać sprawdzony teren trudnodostępny rożnymi metodami ze szczególna starannością - informował w sobotę Maciej Rokus, szef Grupy Specjalnej Płetwonurków RP


Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Mam.nadzieje że nie wpadł w mokradla #3048208 | 5.173.*.* 25 sty 2021 10:30

    No bo ci się innego.moglo stać?! Potrącenie?! Porwanie?! Pobicie?!

    Ocena komentarza: warty uwagi (2) odpowiedz na ten komentarz