Okradali kioski w Wydminach, Kętrzynie i Łomży

2021-01-20 08:33:04(ost. akt: 2021-01-20 08:41:14)
Tym pojazdem poruszali się zatrzymani sprawcy

Tym pojazdem poruszali się zatrzymani sprawcy

Autor zdjęcia: Arch. KPP Giżycko

Szeregu włamań do kiosków dopuścili się młodzi mieszkańcy powiatu giżyckiego. Na ich trop wpadli policjanci z Giżycka po kolejnym włamaniu. Złodzieje kradli tytoń, papierosy, zapalniczki. Poszkodowani wycenili straty na łączną kwotę ponad 40 tys. zł.
Do pierwszego kiosku włamali się w nocy z 27 na 28 listopada ub.r. na terenie Wydmin. Stamtąd dwaj bracia w wieku 20 i 25 lat zabrali papierosy i tytoń na kwotę ponad 300 złotych. Nie obłowili się zbytnio, a potrzebowali pieniędzy, więc postanowili dokonać kolejnych włamań. Ruszyli więc w Polskę.

Po włamaniu w Wydminach pojechali do Kętrzyna i Łomży, gdzie skradli towar na kwotę blisko 30 tys. złotych. 12 stycznia br. znowu wrócili na teren Kętrzyna i tam dokonali kolejnego włamania. Tym razem do pomocy i do podziału zabrali ze sobą znajomych, dwie koleżanki i kolegę w wieku od 17 do 24 lat. Jedni stali na czatach, a drudzy kradli. Skradzione rzeczy opiewały na kwotę 10 tys. zł.Kres ich działaniom położyli policjanci zespołu operacyjno-rozpoznawczego. Na podstawie ustaleń już następnego dnia po ostatnim włamaniu (13 stycznia br.) kryminalni zatrzymali pięć osób podejrzanych o te przestępstwa. W aucie, którym podejrzani się poruszali były przedmioty pochodzące z przestępstwa.

Cała piątka młodych mieszkańców powiatu giżyckiego usłyszała już zarzuty kradzieży z włamaniem. Podczas przesłuchania przyznali się do popełnionych czynów. Tłumaczyli, że chcieli zarobić, a część towaru sprzedali. Wobec dwóch braci prokurator zastosował środek zapobiegawczy w postaci dozoru policji i zobowiązał ich do stawiennictwa w Komendzie Powiatowej Policji w Giżycku dwa razy w tygodniu. Część skradzionego towaru policjanci odzyskali.
Źródło: KPP Giżycko

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. SNOP #3045252 | 89.229.*.* 20 sty 2021 17:37

    Kiedyś Policja łapała bandytów za napady i i zabójstwa i walczyła się z mafią ,a teraz sukcesem jest pojmanie włamywaczy do kiosku "RUCHU "oj postęp w dziedzinie walki z przestępczością ogromny heh he .

    Ocena komentarza: warty uwagi (4) odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (3)