Olsztyn: Była dyskoteka, był też sanepid. W Olecku mimo lockdownu otwarto z kolei siłownię [VIDEO]

2021-01-18 17:08:00(ost. akt: 2021-01-18 16:22:51)
Interwencja policji i sanepidu podczas piątkowej dyskoteki w Olsztynie.

Interwencja policji i sanepidu podczas piątkowej dyskoteki w Olsztynie.

Autor zdjęcia: Andrzej Sprzączak

Dyskoteka w Olsztynie i siłownia w Olecku zostały w piątek otwarte mimo trwającego lockdownu. Interweniował sanepid oraz policja. Interwencja w Olsztynie trwała kilka godzin, a impreza z udziałem blisko 100 osób — do 3 nad ranem.

Przed lokalem na olsztyńskiej starówce, w piątek wieczorem, mimo zakazu działania branży gastronomicznej, ustawiła się długa kolejka chętnych do zabawy. Zgodnie z zapowiedzią, punktualnie o godzinie 21.00 w klubie zaczęła się impreza. Równie punktualnie na miejscu pojawili się inspektorzy Państwowej Inspekcji Sanitarnej w asyście policji. To jednak w żaden sposób nie powstrzymało uczestników imprezy.

— Kontrola przebiega bardzo spokojnie i w żaden sposób nie zakłóca imprezy — jeszcze podczas pracy inspektorów sanepidu relacjonował "Gazecie Olsztyńskiej" Adrian Kwapiński, właściciel klubu, gdzie odbywała się dyskoteka.

Policja na miejscu dokumentowała zabawę.


Jak ustaliliśmy, nagrania będą podstawą do sporządzenia wniosku do sądu oraz skierowania zawiadomienia do prokuratury pod kątem zbadania, czy ta sytuacja nie wyczerpuje znamion przestępstwa spowodowania zagrożenia epidemiologicznego. Sanepid nie kontrolował osób, które przebywały w klubie. Również policjanci podkreślają spokój, z jakim przebiegała interwencja.

— Przedsiębiorca poddał się kontroli, udzielił informacji i współpracował z kontrolującymi — informuje st. sierż. Andrzej Jurkun, z zespołu prasowego olsztyńskiej policji. — Policja apeluje, aby, mimo trudnej sytuacji panującej w kraju ze względu na pandemię, nie podejmować zbyt pochopnych decyzji, które mogą zagrażać życiu i zdrowiu naszej społeczności – zaznaczył.


Dziennikarze "Gazety Olsztyńskiej" na miejscu przyglądali się zarówno zabawie, jak interwencji służ sanitarnych. Inspektorzy dokładnie obeszli lokal, przyjrzeli się warunkom zabawy imprezowiczów i przez kilka godzin spisywali protokół. W tym czasie na dole lokalu trwało karaoke, a na piętrze szykowała się dyskoteka.
Wszyscy uczestnicy zabawy mieli maseczki, a o przestrzeganie przepisów sanitarnych co kilkadziesiąt minut apelowali organizatorzy imprezy.
Chętnych do zabawy na dyskotece było stanowczo więcej, niż właściciel zdecydował się wpuścić do środka. A tu wchodzili w pierwszej kolejności ci, którzy dokonali wcześniej rezerwacji.

[...]

Czytaj e-wydanie

To tylko fragment artykułu. Cały przeczytasz w poniedziałkowym (18 stycznia) wydaniu Gazety Olsztyńskiej

Aby go przeczytać kliknij w załączony PDF lub wejdź na stronę >>>kupgazete.pl


Komentarze (14) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Jolaasia #3044178 | 176.221.*.* 19 sty 2021 09:46

  może to było rodzinne spotkanie towarzyskie? Skoro Jadźka ma rodzinę w górach skoro na zamknięte cmentarze wchodzi Wuc skoro pan P leci na Kubę ratować Polski biznes turystyczny to czemu by nie bawić się w klubie? Przykład idzie z góry!

  Ocena komentarza: warty uwagi (3) odpowiedz na ten komentarz

 2. Zenon Olsztyn #3044166 | 95.160.*.* 19 sty 2021 09:35

  W weekend przejdę się po mieście i spiszę jakie lokale są otwarte. Następnie jadę na Policję i złożę zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa!!! Ci "przedsiębiorcy" myślą tylko o sobie, nie patrzą na osoby starsze, które przez takie działania mogą zakończyć swój żywot.

  Ocena komentarza: warty uwagi (4) odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (2)

  1. tym #3044124 | 77.111.*.* 19 sty 2021 08:21

   A na jakiej podstawie KWP twierdzi, że wyciągnięte zostaną konsekwencje wobec kontrolowanych osób?

   Ocena komentarza: poniżej poziomu (-2) odpowiedz na ten komentarz

  2. Topaz #3044107 | 94.234.*.* 19 sty 2021 08:09

   Niech wreszcie PeO dojdzie do władzy,,by żyło się lepiej,niemcom

   Ocena komentarza: warty uwagi (10) odpowiedz na ten komentarz

  3. Tak Tak #3044089 | 31.0.*.* 19 sty 2021 07:38

   Karać karać karać karać

   Ocena komentarza: warty uwagi (9) odpowiedz na ten komentarz

  Pokaż wszystkie komentarze (14)