Koronawirus w giżyckim DPS. Sytuacja jest kryzysowa

2021-01-15 15:30:04(ost. akt: 2021-01-15 18:40:10)

Autor zdjęcia: arch.powiatgizycki

Giżycka placówka przez prawie rok skutecznie chroniła się przed Covid-19. Niestety, w ostatnich dniach wzrosły zachorowania, a personel medyczny i opiekunowie trafili na kwarantannę. Sytuacja jest kryzysowa.
Dyrekcja od zaraz zatrudni opiekunów z sercem i umiejętnościami do pomocy przy pensjonariuszach.

– Każda para rąk może się przydać – mówi Lucyna Pietranis, Dyrektor placówki. – Poszukujemy osób do czynności opiekuńczo-pielęgnacyjnych z sercem i umiejętnościami. Mogą to być opiekunowie po kursach z zakresu opieki, a jeszcze lepiej pielęgniarki czy ratownicy medyczni. Komfortem byłoby, gdyby zgłosili się do nas ozdrowieńcy. Przez rok broniliśmy się skutecznie przed koronawirusem. Mimo to nie uniknęliśmy zachorowań. Sezon grypowy też nam nie pomaga.

Aktualnie do opieki nad pensjonariuszami włączeni zostali pracownicy administracji i obsługi. Najbliższy tydzień będzie dla DPS najtrudniejszy. Wówczas przeprowadzone zostaną kolejne testy na Covid-19. Jeśli wykażą większą liczbę chorych, sytuacja w giżyckiej placówce może znacznie się pogorszyć.
rs

Komentarze (3) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. zgadzami się z przedmówcami #3044359 | 89.229.*.* 19 sty 2021 13:39

  ale niech ktoś mi wytłumaczy- skąd na takie kosmiczne pieniądze wyceniono pobyt jednego pensjonariusza? Kto zarabia takie pieniądze, aby stać go było na opłacenie pobytu w DPS ?

  odpowiedz na ten komentarz

 2. niuniek #3042594 | 89.229.*.* 16 sty 2021 14:17

  A może by tak rodziny podopiecznych pomyślały o pomocy?! Wielu pensjonariuszy ma dzieci b. dobrze sytuowane. Rodzice niejednokrotnie przekazali im swoje majątki a na starość muszą tułać się po takich placówkach, bo córunia czy synuś nie poczuwają się do opieki nad swoim Rodzicem. Smutne i zatrważające jest brak empatii dla najbliższych- najprościej oddać i zamknąć drzwi za nimi. To nie jest dywagacja, tylko prawda oczywista. Córunie wyglansowane w SPA imprezują po lokalach oraz zagranicznych wojażach, a mamusia z tatusiem na łasce obcych ludzi, bo w domu przeszkadzają jaśniepaństwu. Nie usprawiedliwiajcie takich ludzi, bo stać ich na zapewnienie opieki w domu. Najwięcej empatii mają ludzie skromni i niezamożni, ich rodzice mieszkają razem. Nowobogackim w głowach się poprzewracało.Wiem o czym piszę i o kim, personel takiego Domu też wie. A teraz ten przerażający apel o pomoc- ubolewam że nie mogę tam pójść z pomocą ze względu swoją ułomność. Wygodniccy- nie jest wam wstyd, że Rodzice w potrzebie?!

  Ocena komentarza: warty uwagi (17) odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  1. Marta #3042517 | 89.229.*.* 16 sty 2021 11:59

   Płaćcie normalnie to może znajdą się chętni, bo kto za najniższą krajową chce zbierać fekalia i wycierać mocz...Odwieczny problem w tym Państwie, płacą opiekunom śmieszne pieniądze i dziwią się, że nie ma chętnych do pracy.

   Ocena komentarza: warty uwagi (7) odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (3)