Ruszyła rejestracja seniorów na szczepienia. W Giżycku szczepienia będą prowadzone w trzech punktach

2021-01-15 10:49:58(ost. akt: 2021-01-15 11:26:30)
Zdjęcie ilustracyjne.

Zdjęcie ilustracyjne.

Autor zdjęcia: Andrzej Grabowski

W Giżycku będą trzy punkty szczepień. Wcześniej podawano cztery lokalizacje, ale jedna przychodnia lekarza rodzinnego na Wodociągowej zrezygnowała z prowadzenia szczepień.
Proces rejestracji powszechnych szczepień Polaków przeciw COVID-19 ma ruszył 15 stycznia 2021 r.

Od rana wiele osób ma problemy z dodzwonieniem się i zapisaniem na szczepienie. Telefony długo są zajęte. Ale trzeba próbować do skutku.

— Proszę nie liczyć na szybkie zaszczepienie, bo mamy otrzymywać tylko 30 szczepionek tygodniowo, więc oczekiwanie na zaszczepienie trochę potrwa - usłyszeliśmy w jednym z punktów rejestracji.

Zapisy od 15 stycznia przyjmuje m.in. przychodnia dr. Czesława Sadownika. Natomiast giżycki szpital planuje uruchomić rejestrację na szczepienia od poniedziałku 18 stycznia
— Czekamy na konferencję z NFZ, mamy się dowiedzieć szczegółów i poznać wytyczne — mówi Małgorzata Mistera, dyrektor ds. pielęgniarstwa w Giżyckiej Ochronie Zdrowia sp. z o.o.

W Giżycku będzie można się zaszczepić w trzech lokalizacjach:
1. GIŻYCKA OCHRONA ZDROWIA SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ (Szpital przy ul. Warszawskiej 41)

2. CZESŁAW SADOWNIK NZOZ „POLI-MED” (Przychodnia przy ul. Wodociągowej 17)

3. NIEPUBLICZNY ZAKŁAD OPIEKI ZDROWOTNEJ PORADNIA LEKARZY MEDYCYNY RODZINNEJ ZBIGNIEW GUGNOWSKI SPÓŁKA PARTNERSKA (Przychodnia przy ul. Wodociągowej 17)


Na szczepienie można się zapisać za pośrednictwem infolinii 989 (rejestracja od 15 stycznia), a także online przez Internetowe Konto Pacjenta pacjent.gov.pl/

Zarejestrować można się również za pośrednictwem placówki, w której wystawione zostało e-skierowanie (np. bezpośrednio przez lekarza w przychodni) lub w punkcie szczepień.

Podczas zapisu będziemy musieli podać dane osobowe, warto mieć zatem przy sobie np. dowód osobisty. Numer e-skierowania nie będzie potrzebny. Po dokonaniu rezerwacji wizyty otrzymamy SMS z informacją o wybranym miejscu i terminie szczepienia. Od razu zostanie umówiona także kolejna wizyta na drugą dawkę szczepionki. O jej terminie również przypomni SMS.


Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. hmm... 30 szczepionek #3042032 | 89.229.*.* 15 sty 2021 14:12

    tygodniowo razy trzy punkty to jakoś 90 szczepień w tygodniu... w miesiąc będzie aż 360.... no,no gratuluję tempa... chyba mam szansę jeszcze w tym dziesięcioleciu... ale muszę dobrze policzyć

    Ocena komentarza: warty uwagi (3) odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (3)