Grot nadal leczy łapę w Mysikróliku

2021-01-24 12:00:00 (ost. akt: 2021-01-21 14:28:06)
Wilk złapany we wnyki kłusowników zastawionych w lesie pod Orzyszem nadal przebywa w lecznicy w Bielsku-Białej. Uszkodzone ścięgna tylnej łapy powoli się goją, ale jeszcze daleko do pełnego wyleczenia.
Wilka uwięzionego we wnykach w okolicy rezerwatu Lasy Ublickie znaleźli mieszkańcy Cierzpięt koło Orzysza w ostatnich dniach ubiegłego roku. Jak twierdzą specjaliści, przez kilka dni metalowa linka zaciskała mu się wokół tylnej łapy, uszkadzając ją do kości.

Dzięki akcji ratowniczej zwierzę z bardzo poważną raną trafiło pod opiekę Stowarzyszenia dla Natury "Wilk". Od kilku tygodni wilk dochodzi do zdrowia w Ośrodku Rehabilitacji „Mysikrólik” w Bielsku-Białej. Przez pierwsze dni lekarze czuwali przy nim dniem i nocą, wykonali wiele zabiegów, by uratować mu łapę. Nadal jednak są ostrożni w ogłaszaniu sukcesu. Nikt z lekarzy nie ma pewności, kiedy wilk odzyska pełną sprawność i wróci do mazurskiego lasu.

PRZECZYTAJ KONIECZNIE: Wilk uratowany z pułapki

Wilk uratowany z pułapki

– Grot cały czas wymaga rekonwalescencji – informuje dr hab. Sabina Pierużek-Nowak, prezes Stowarzyszenia dla Natury "Wilk". – Nie sprawia żadnych kłopotów. Obserwujemy jego łapę. Stan zdrowia się poprawia, ale wilk wymaga rehabilitacji. Nadal trudno powiedzieć, jak długo potrwa jego leczenie i czy przyniesie oczekiwane efekty. Zależy nam na tym, by wilk jak najszybciej wrócił do swojego lasu.

Lekarze z "Mysikrólika" troskliwie opiekują się Grotem. Kiedy wilk wyzdrowieje, planują odwieźć go na Mazury, by mógł odnaleźć swoją wilczą rodzinę.
rs

Fot. Arch. Stowarzyszenia dla Natury "Wilk"

Komentarze (3) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. ya #3047809 | 95.49.*.* 24 sty 2021 14:39

  Komentarz nisko oceniony. Kliknij aby przeczytać. Zamiast dobić to bydlę, to oni je ratują Co za czasy nastały

 2. mieszkaniec #3047784 | 83.23.*.* 24 sty 2021 13:47

  Rezerwat Lasy Ublickie nie istnieje. Publikujecie już fake newsy w gazecie?

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) odpowiedz na ten komentarz

 3. tubylek #3047721 | 79.191.*.* 24 sty 2021 12:31

  Dziwi mnie troche to , ze wilk trafil na leczenie na drugi koniec Polski , gdzie w Olsztynie jest klinika wet i uczelnia z takim wydzialem , no ale coz ,, Gdzie kucharek szesc , tam nie ma co jesc,,

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-5) odpowiedz na ten komentarz