Szczepienia przeciw COVID-19. Dziś ruszyła rejestracja seniorów

2021-01-15 07:22:00(ost. akt: 2021-01-23 01:37:38)

Autor zdjęcia: pixabay

Od dziś (15 stycznia) seniorzy powyżej 80. roku życia mogą zarejestrować się na szczepienia na konkretny termin. Od 22 stycznia, będą mogły zrobić to osoby, które skończyły 70 lat. Pozostali mogą zgłosić chęć zaszczepienia poprzez krótki formularz online.
Od dziś rusza rejestracja kolejnej grupy na szczepienia. Zapisy dostępne będą dla seniorów, którzy skończyli 80 lat, a zgłoszenia przyjmowane będą do 21 stycznia. Dzień później, tj. 22 stycznia, na szczepienia rejestrować się będą mogły osoby, które skończyły 70 lat.

— Zdecydowaliśmy się na taki podział seniorów, bo Rada Medyczna zwróciła uwagę, że osoby 80+ powinny mieć pewien przywilej wyboru najszybszych terminów, ponieważ są najbardziej narażone — tłumaczył Michał Dworczyk, szef KRPM.

Proces rejestracji zostanie podzielony na dwie opcje: szczepienia indywidualnego, gdzie pacjent sam zgłasza się do rejestracji oraz zbiorowego.

JAK SIĘ UMAWIAĆ?

Na wizytę pacjent może się umówić na kilka sposobów:

* elektronicznie poprzez swoje Internetowe Konto Pacjenta (dostępne na stronie internetowej: pacjent.gov.pl )
* za pośrednictwem placówki, w której wystawiono mu e-skierowanie
* bezpośrednio w punkcie szczepień.

Od 15 stycznia każdy, kto skończył 18. rok życia, będzie mógł zgłosić chęć zaszczepienia się online.
Uruchomiono również specjalną infolinię (tel. 989 – czynny już teraz). Pacjent otrzyma tam aktualne informacje na temat szczepień przeciwko koronawirusowi. W drugim etapie, po 15 stycznia, przez infolinię będzie można zapisywać się także na szczepienie.

JEŚLI CIĘŻKO DOTRZEĆ

Dla osób, które nie mogą przyjść osobiście na szczepienie (osoby niepełnosprawne i niesamodzielne) przygotowano mobilne punkty szczepień. W każdej gminie będzie funkcjonował co najmniej jeden taki punkt. W ramach realizacji szczepień mobilnych przewiduje się szczepienie dokonywane przez zespoły wyjazdowe (organizowane również przez inne instytucje np. Wojsko Polskie) w miejscu zamieszkania lub przebywania pacjenta. To rozwiązanie, które ma zapewnić dostęp do szczepień na COVID-19 wszystkim osobom, które chcą się zaszczepić, ale z różnych powodów nie mogą dotrzeć samodzielnie do placówki medycznej. Przede wszystkim dotyczy to mieszkańców DPS-ów. Żeby otrzymać szczepionkę nie będą musieli opuszczać placówek. Zorganizowane zostaną dla nich właśnie takie mobilne punkty szczepień. Będą to zarówno punkty z Podstawowej Opieki Zdrowotnej, które opiekują się danym domem, a w przypadku braku POZ będzie to mobilny punkt ze szpitala węzłowego.

Z mobilnych punktów szczepień na COVID-19 będą mogły korzystać osoby, które nie mogą samodzielnie dotrzeć na szczepienie: osoby niepełnosprawne i niesamodzielne.

Pierwsze szczepienia odbędą się 25 stycznia. Każdy, kto zostanie zakwalifikowany do szczepienia przez lekarza i zostanie zaszczepiony, otrzyma potwierdzenie przyjęcia pierwszej dawki preparatu, wraz z informacją o dacie podania drugiej dawki. Pamiętajmy, dopiero dwie dawki stanowią całość procesu szczepienia.


***

PUNKTY SZCZEPIEŃ W OLSZTYNIE

1. Przychodnia Lekarska Regenerum Clinic Kamil Jakubowski
2. Niepubliczny zakład medycyny rodzinnej "Modzelewska-Bakun" s.c. Barbara Modzelewska, Aleksandra Bakun
3. Samodzielny publiczny zakład opieki zdrowotnej MSWiA z Warmińsko-Mazurskim Centrum Onkologii w Olsztynie
4. Niepubliczny Zakład Podstawowej Opieki Zdrowotnej “Zakrzewska-Rogalska” S.C.Małgorzata Rogalska, Karolina Zakrzewska (ul. Kajki 6)
5. Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej “OL – Med”S.C. Elżbieta Jarmowska, Elżbieta Jóźwik, Danuta Kozłowska-Trusewicz, Ewa Skrzycka, Rafał Skutecki (ul. Wyszyńskiego 6),
6. "PANTAMED” Spółka z o. o. (ul. Pana Tadeusza 6),
7. Wojewódzki Specjalistyczny Szpital Dziecięcy Im. Prof. Dr Stanisława Popowskiego w Olsztynie (ul. Żołnierska 18A),
8. Przychodnia Lekarska Anna Kowenicka NZOZ (ul. Głowackiego 28),
9. Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej “PULS” S.C. Sylwia Bobojć, Alicja Karkut-Bzdyra (ul. Świtycz-Widackiej 3),
10. “Lekarze Domowi” Spółka z o. o. (ul. Piotrowskiego 16I i al. Wojska Polskiego 19/23),
11. Uniwersytecki Szpital Kliniczny w Olsztynie (al. Warszawska 30),
12. Ryszard Bąk (ul. Pana Tadeusza 6 i ul. Hallera 4),
13. Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej Ars Medica – Maria Ołdziejewska (ul. Kajki 6),
14. NZOZ Poradnia Medycyny Rodzinnej “KONSYLIUM” Lekarze K. Łaszczewska, D. Bartnik, P. Niemier Spółka Partnerska (ul. Wyzwolenia 26/27),
15. NZOZ Familvita Jolanta Matyszczyk-Juśkiewicz Monika Stelmach Lekarze Spółka Partnerska (ul. Wilczyńskiego 27A),
16. Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej Opieka Spółka z o. o. Spółka Komandytowa (ul. Zbożowa 27A),
17. Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej Vita-Med D.Żerańska, M.Szwed, Z.Czarniawski Spółka Jawna (ul. Świtycz-Widackiej 3),
18. Niepubliczny Akademicki Zakład Opieki Zdrowotnej Wawryk, Gąsecka Spółka Partnerska Lekarzy (ul. Tuwima 3B/3),
19. Polmed Spółka Akcyjna (ul. Wyszyńskiego 5),
20. Diagnostyka Spółka z o. o. (ul. Janowicza 1),
21. LUX MED Spółka z o. o. (ul. Jagiellońska 26/1A),
22. Prywatna Praktyka Lekarska Jarosław Bulejak (ul. Bolka i Lolka 20I)

Czytaj e-wydanie
Gazeta Olsztyńska zawsze pod ręką w Twoim smartfonie, tablecie i komputerze. Codzienne e-wydanie Gazety Olsztyńskiej, a w piątek z tygodnikiem lokalnym tylko 2,46 zł.

Kliknij w załączony PDF lub wejdź na stronę >>>kupgazete.plKomentarze (12) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Szczepan #3042477 | 31.60.*.* 16 sty 2021 10:31

  To co się dzieje że szczpionkami ,rzekomo z powodu modernizacji belgijskiej fabryki ,a nie proby przejęcia pod stołem przez Niemców całej produkcji dla sieb, nie napawa optymizmem . Zawsze chodzę ogolony lecz chyba jeśli bym przestał się golić od dziś do dnia w którym przyjdzie na mnie kolej do szczepienia to brody używać będzie mi można następnej zimy jako szal ,pasek i szelki jednocześnie. Może z ekonomicznego punktu widzenia lepiej zakupić licencję i wybudować fabrykę szczepionek u nas w Polsce ? To tylko jeden myśliwiec F-35.A może tylko jego jedno skrzydełko. Później się dokupi .

  odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  1. tomis #3042366 | 46.186.*.* 15 sty 2021 23:45

   To jakaś kpina, właśnie zarejestrowałem tatę na 989, po długim oczekiwaniu dowiedziałem się że w Olsztynie już prawie nie ma wolnych miejsc dla seniorów. Otrzymałem termin na 24 lutego tak 24 lutego nie stycznia i to po drugiej stronie miasta. Pomyślałem to chyba jakiś żart 90 letni człowiek odbędzie podróż historyczną po mieście żeby się zaszczepić. To nic 80+ terminy są do marca to kiedy będą szczepić tych 70+. Nie wiem już o co chodzi w tym wszystkim ale wiem jedno telewizja zawsze kłamie.

   Ocena komentarza: poniżej poziomu (-4) odpowiedz na ten komentarz

  2. V #3042024 | 95.49.*.* 15 sty 2021 14:08

   Sam jestem seniorem, ale uważam, że w pierwszej kolejności trzeba szczepić tych, którzy pracują. Nauczycieli, urzędników czyli tych co mają większe kontakty wzajemnie. Co za sens szczepić seniora, który niejednokrotnie rusza się tylko z łóżka do kibla, a potem do lodówki i powrót do łóżka. Potem pilot w rękę i czekanie na następny spacer na znane trasie.

   Ocena komentarza: warty uwagi (1) odpowiedz na ten komentarz

  3. lwx #3041973 | 83.20.*.* 15 sty 2021 12:53

   Ludzie przestańcie marzyć. To prawdziwa kompromitacja, przepraszam rzeczywistość. Listy do takich szczepień winny być ustalone już 3 miesiące wcześniej w oparciu o kryteria też wcześniej ustalone. A teraz mamy karmienie konia owsem, kiedy trzeba już jechać. I nic ti nie ma termin dostawy szczepionek. Winna być z góry ustalona kolejność a teraz tylko realizować. Ale w Polsce tak jak przed wiekami Panowie w Stolicy rządzili zamiast myśleć i pracować. Niestety taki mamy klimat i takich ludzi myślących już nie kategoriami narodowymi ale chyba galaktycznymi!!!

   odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

   1. Anka #3041886 | 88.156.*.* 15 sty 2021 11:27

    Tylko nie do Uniwersyteckiego! Doczekacie się može latem? Jestem grupą „0” i będzie fajnie - niestety zapisałam się tam i będę szczęśliwa do końca m-ca (mam nadzieję). Znajomi zapisani do Miejskiego i Dziecięcego będą już przyjmować II dawkę. W Uniwersyteckim organizacja szczepień przerosła ich-niestety

    Ocena komentarza: poniżej poziomu (-2) odpowiedz na ten komentarz

   Pokaż wszystkie komentarze (12)