Z konta znajomego "wyprowadziła" 20 tysięcy złotych

2021-01-13 13:30:37 (ost. akt: 2021-01-13 13:40:32)

Autor zdjęcia: GW

26- latka jest podejrzana o bezprawne uzyskanie informacji oraz kradzież z włamaniem na konto bankowe. Kobieta wykorzystała dane logowania do konta bankowego swojego znajomego i dokonała płatności i wypłat o łącznej wartości ponad 20 tysięcy złotych.
Sprawa rozpoczęła się 7 stycznia br., kiedy to policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Ostródzie dostali zgłoszenie o kradzieży pieniędzy. Pokrzywdzony zauważył, że z jego konta bankowego dokonywano płatności w sklepach, na stacjach paliw oraz wypłat z bankomatów o łącznej wartości ponad 20 tysięcy złotych.

Policjanci z Zespołu do Walki z Przestępczością Gospodarczą i Korupcją ostródzkiej komendy od razu zajęli się wyjaśnianiem tej sprawy. Jak po nitce do kłębka, m.in. analizując zapisy z monitoringów, funkcjonariusze dotarli do kobiety - jak się później okazało - znajomej pokrzywdzonego.

Jak ustalili, 26- latka podczas odwiedzin w domu pokrzywdzonego uzyskała dane logowania do jego konta bankowego, a następnie wykorzystując je zainstalowała na swoim telefonie aplikację mobilną banku, za pomocą której robiła zakupy i wypłacała pieniądze z bankomatów.

Kobieta usłyszała 17 zarzutów bezprawnego uzyskania informacji oraz kradzieży z włamaniem. Za popełnione przestępstwa odpowie przed sądem. Grozi jej kara nawet 10 lat pozbawienia wolności.

Źródło: Gazeta Olsztyńska

Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Pijany policjant w rowie #3040573 | 83.25.*.* 14 sty 2021 07:46

    Pomorze. Pijany policjant w rowie. Jest zarzut Ponad 3,5 promila alkoholu miał mieć w organizmie policjant z Kartuz (Pomorskie) w momencie kraksy, do której doprowadził. Funkcjonariusza leżącego w rowie w Miechucinie znalazł spacerowicz. Mundurowy w środę usłyszał zarzuty.OPRAC. ARKADIUSZ JASTRZĘBSKIwczoraj (18:28) Pomorze. Pijany policjant w rowie. Jest zarzut Ponad 3,5 promila alkoholu miał mieć w organizmie policjant z Kartuz (Pomorskie) w momencie kraksy, do której doprowadził. Funkcjonariusza leżącego w rowie w Miechucinie znalazł spacerowicz. Mundurowy w środę usłyszał zarzuty. Pomorze. Pijany policjant w rowie. Jest zarzut Pomorze. Pijany policjant w rowie. Jest zarzut Źródło: Getty Images, Fot: Michal Fludra, NurPhoto Policjant z Kartuz, który w nocy z poniedziałku na wtorek rozbił po służbie prywatnego volkswagena w Miechucinie usłyszał w środę zarzut prowadzenia pojazdu w stanie nietrzeźwości - podaje Radio Gdańsk. 37-latkowi grozi kara do dwóch lat więzienia. Jak wyjaśnia pomorska stacja, mężczyzna miał w prokuraturze nie odnieść się do zarzutów. Funkcjonariusz pozostanie na wolności za poręczeniem majątkowym w wysokości 8 tys. złotych i ma zakaz opuszczania .Policjant stanie przed sądem, bo w nocy z poniedziałku na wtorek, nie będąc na służbie, rozbił swojego volkswagena na przydrożnych barierkach w Miechucinie. Wszystko wskazuje na to, że później 37-latek wysiadł z samochodu i wpadł do przydrożnego rowu. Tam znalazł go przechodzień. Jak relacjonuje RG, dwukrotne badanie wykazało, że 37-latek miał w organizmie ponad 3,5 promila alkoholu. Mundurowy został zawieszony w czynnościach służbowych. Szef policji w Kartuzach wszczął postępowanie dyscyplinarne, które ma doprowadzić do zwolnienia ze służby funkcjonariusza. https://wiadomosci.wp. pl/pomorze-pijany-policjant-w-rowie-jest -zarzut-6596849332251616a

    Ocena komentarza: warty uwagi (9) odpowiedz na ten komentarz

  2. Policjanci zwolnieni za pijaństwo.... #3040152 | 83.25.*.* 13 sty 2021 16:02

    Gdańsk. Policjanci zwolnieni ze służby. Za pijaństwo na komisariacie Dwaj dyżurni oficerowie jednego z gdańskich komisariatów mieli podczas służby po około promila alkoholu. Po ujawnieniu sprawy decyzją komendanta wojewódzkiego policji w Gdańsku zostali zwolnieni ze służby.Do zdarzenia doszło w nocy z 1 na 2 stycznia br. Sprawę ujawnił mężczyzna, który zjawił się na przesłuchanie na jeden z gdańskich komisariatów. Zachowanie oficerów dyżurnych wydało mu się podejrzane i po wizycie na posterunku zadzwonił na alarmowy numer 112 Wojewódzkiego Centrum Powiadamiania Ratunkowego. Przekazał, że jego zdaniem oficerowie dyżurni w komisariacie, gdzie składał zeznania, są nietrzeźwi. - Od razu po otrzymaniu zgłoszenia z Wojewódzkiego Centrum Powiadamiania Ratunkowego komendant polecił przeprowadzić kontrolę i zweryfikować informacje. Działania w tej sprawie były błyskawiczne i zostały podjęte natychmiast. Funkcjonariusze zostali poddani badaniu na zawartość alkoholu, wynik badania potwierdził, że mężczyźni są nietrzeźwi - poinformowała oficer prasowa Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku Karina Kamińska.Według nieoficjalnych informacji, funkcjonariusze mieli po ok. promil alkoholu w wydychanym powietrzu. Komendant Miejski Policji w Gdańsku bezpośrednio po zdarzeniu zawiesił obu mężczyzn w wykonywaniu obowiązków służbowych, wszczął postępowanie dyscyplinarne, a Komendant Wojewódzki Policji w Gdańsku podpisał rozkaz o zwolnieniu ich ze służby. https://wiadomosci.wp.pl/gdan sk-policjanci-zwolnieni-ze-sluzby-za-pij anstwo-na-komisariacie-6593999378709280a

    Ocena komentarza: warty uwagi (10) odpowiedz na ten komentarz

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5

GRUPA WM Sp. z o.o. realizuje projekt dofinansowany z Funduszy Europejskich w ramach działania 1.5 Dotacje na kapitał obrotowy Programu Operacyjnego Polska Wschodnia 2014-2020.

Unia Europejska

VISA MASTER CARD