Quantcast

środa, 27 stycznia 2021. Imieniny Anieli, Juliana, Przemysława

Trwa budowa nowej siedziby dwóch wydziałów UWM

2021-01-12 15:44:56 (ost. akt: 2021-01-12 15:47:36)
Budowa nowej siedziby dla dwóch wydziałów UWM

Budowa nowej siedziby dla dwóch wydziałów UWM

Autor zdjęcia: uwm.edu.pl

W zbiegu ulic Warszawskiej i Dybowskiego w Kortowie powstaje nowa siedziba dla Wydziału Prawa i Administracji oraz Wydziału Nauk Społecznych UWM w Olsztynie. Prace postępują bardzo szybko.

Co udało się już zrobić na terenie budowy od kwietnia, bo wtedy ruszyły prace?

— Prace w dalszym ciągu są na etapie konstrukcji żelbetowej. Część niepodpiwniczona obiektu zbliża się ku końcowi. Wykonaliśmy ostatni stropodach i kończymy właśnie attyki. Natomiast część podpiwniczona jest jeszcze w trakcie realizacji. Zakończenie prac żelbetowych planowane jest na marzec 2021 roku — mówi Klaudia Breńska z firmy Budimex, która realizuje inwestycję dla UWM. — Poza konstrukcją obiektu realizujemy prace związane z murem oporowym na wjazd do garażu z sieciami zewnętrznymi. W wybranych sekcjach najniższych kondygnacji murujemy również ścianki działowe i rozpoczęliśmy montaż kanałów wentylacyjnych.

W pracę zaangażowanych jest obecnie około 80 osób. — W najbliższych miesiącach będziemy kończyć konstrukcję budynku. Rozpoczniemy też prace zewnętrzne związane z izolacją termiczną i hydroizolacyjną dachu. Obędzie się montaż stolarki zewnętrznej, prace związane z elewacją obiektu oraz prace wewnętrzne. Kształt budynku będziemy mogli już zobaczyć pod koniec marca 2021 roku. W tym roku również będziemy mogli obejrzeć elewację.

Całkowity koszt inwestycji to około 71 milionów złotych. Uczelnia na ten cel otrzymała wsparcie Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego. — Niedawno otrzymaliśmy decyzję z Ministerstwa. Otrzymaliśmy sto procent wartości pierwotnej, czyli pełną wysokość wniosku, jaki był złożony w 2015 roku. To 34 miliony 700 tysięcy złotych. Jesteśmy z tego bardzo zadowoleni, bo to jest maksimum, jakie mogliśmy dostać na tę inwestycję. Bardzo za to dziękuję. Liczę na to, że budowa zostanie zrealizowana może nawet wcześniej — powiedział Radiu UWM FM rektor UWM prof. Jerzy Przyborowski.

Z nowego budynku studenci i pracownicy Wydziału Prawa i Administracji i Wydziału Nauk Społecznych mają zacząć korzystać jesienią 2023 roku.

źródło: Piotr Szauer/ radio UWM FM

Więcej informacji o naszym uniwersytecie: >>> kliknij tutaj.

https://m.wm.pl/2020/12/orig/logouwm-454988-668968.jpg

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB