Wybierzmy SuperSołtysa 2021! Trwa głosowanie

2021-01-12 11:47:01(ost. akt: 2021-01-23 01:34:47)
W ubiegłym roku tytuł SuperSołtysa województwa warmińsko-mazurskiego otrzymała Iwona Skwarko

W ubiegłym roku tytuł SuperSołtysa województwa warmińsko-mazurskiego otrzymała Iwona Skwarko

Autor zdjęcia: Andrzej Sprzączak

Nasza akcja II Stara się, aby mieszkańcom wsi, której sołtysuje, żyło się jak najlepiej. A mieszkańcy doceniają jego trud. Warto docenić sołtysa — gospodarza swojej wsi, dlatego już dziś ruszamy z koleją odsłoną akcji SuperSołtys.
Sołtys dba o każdą sprawę dotyczącą jego sołectwa. Od spraw społecznych przez infrastrukturę i inwestycje, aż po wydarzenia kulturalne i sportowe. Powinien cieszyć się poważaniem i zaufaniem mieszkańców, być również otwarty na ich potrzeby, znać ich problemy. Sołtys to na pewno osoba otwarta i kontaktowa, której nie jest obojętny los sąsiadów. Gdy pojawia się problem, szuka rozwiązania. To do niego mieszkańcy wsi pukają, gdy potrzebują rady.

Dla wszystkich, którzy chcą podziękować swojemu sołtysowi, mamy dobrą wiadomość. Rusza tegoroczna odsłona akcji SuperSołtys 2021. Startujemy z naszą zabawą. Co roku nasza akcja zostaje dobrze przyjęta przez naszych czytelników. Dostajemy setki maili i ciepłych uzasadnień wyboru sołtysów, których pragną państwo docenić. Ubiegły rok był dla nich wyjątkowym wyzwaniem. W związku z pandemią musieli stawić czoła nowym problemom. Dlatego liczymy na to, że czytelnicy pomogą nam wskazać najlepszego sołtysa w regionie. Tego, który działał skutecznie, pomimo przeciwności, z jakimi wszyscy się mierzyliśmy.

W ubiegłym roku tytuł SuperSołtysa województwa warmińsko-mazurskiego otrzymała Iwona Skwarko z Klebarka Małego w gminie Purda.

Mieszkańcy wsi docenili jej pracę również w 2019 roku. Została wyróżniona wtedy tytułem Srebrnego Sołtysa oraz tytułem SuperSołtysa powiatu olsztyńskiego. Po ogłoszeniu wyników nie kryła zaskoczenia i niedowierzania. — Jest to bardzo miłe, że moja praca zostaje doceniona. To naprawdę kawał ciężkiej pracy. Wymaga dużo poświęcenia i zaangażowania nie tylko z mojej strony, ale także mojej rodziny. Zdaję sobie sprawę, że nie jestem w stanie zadowolić wszystkich, ale wydaje mi się, że w to, co robię, wkładam całe swoje serce i swój czas. Chciałabym bardzo podziękować za te wszystkie głosy i za to, że mieszkańcy obdarzyli mnie zaufaniem — mówiła po ogłoszeniu wyników zeszłorocznej edycji akcji SuperSołtysa.

Zapytana, czy nasza akcja to dobry pomysł na promocję funkcji sołtysa, Iwona Skwarko nie miała wątpliwości. — To wciąż niedoceniany urząd — wyjaśniała "Gazecie Olsztyńskiej". — A to przecież sołtys jest na pierwszym froncie, jeśli chodzi o kontakt z mieszkańcami, przecież nie zawsze da się wszystkich zadowolić.

W czerwcu ubiegłego roku odwiedziliśmy laureatkę, aby zapytać, co zmieniło się w Klebarku Małym w ostatnim czasie. Sołtys podkreślała, że stara robić się wszystko, aby mieszkańcom żyło się jak najlepiej. Jednymi z ważniejszych inwestycji w 2020 roku było otwarcie nowej drogi w Klebarku Małym oraz początek funkcjonowania linii 104 komunikacji miejskiej, która kursuje do Olsztyna.

Zapytana, co najbardziej pomaga w byciu dobrym sołtysem, bez zawahania stwierdziła: — wsparcie. — Na pewno wsparcie mieszkańców i rady sołeckiej, której chciałabym bardzo podziękować, za to, że zawsze ze mną są i wspierają realizację moich pomysłów — tłumaczyła Iwona Skwarko.

Drugie miejsce w edycji SuperSołtys 2020 zajął Janusz Plich z Podleśnej (gmina Dobre Miasto). To zawodowy saper, który sołtysem postanowił zostać na emeryturze. — Nie spodziewałem się, że to będzie drugie miejsce... Czy nawet trzecie lub piąte. Czuję się świetnie — mówił.

Trzecie miejsce na podium zajął Andrzej Szarszewski z Januszewa (gmina Susz) w powiecie iławskim.

JAK WZIĄĆ UDZIAŁ W ZABAWIE?

Kandydatury na "Super Sołtysa 2021" wraz z uzasadnieniem mogą zgłaszać samorządowcy, instytucje, organizacje i stowarzyszenia oraz czytelnicy i redakcje mediów Grupy WM. Organizator, układając listy korzysta z ogólnodostępnych spisów znajdujących się na stronach urzędów gmin. Nazwiska sołtysów należy przysyłać na adres: wydawca@gazetaolsztynska.pl

Na zgłoszenia z uzasadnieniem kandydatury czekamy do 19.02. 2021 roku do godziny 15.00.

DO KIEDY TRWA GŁOSOWANIE?

Głosowanie potrwa do 2 marca 2021 r. do godz. 23.59. Koszt jednego sms-a wynosi 2,46 zł brutto.

Konkursy na SuperSołtysa 2021 danego powiatu odbywają się we wszystkich powiatach województwa warmińsko-mazurskiego. Sołtys, który uzyska największą liczbę liczbę głosów oddanych za pomocą sms-ów nadesłanych w głosowaniu w całym regionie otrzyma tytuł: SuperSołtysa 2021 województwa warmińsko-mazurskiego. Kolejnym dwóm kandydatom, zostaną przyznane tytuły Srebrnego i Brązowego Sołtysa województwa warmińsko-mazurskiego.
ak


RANKING REGIONALNY


Czytaj e-wydanie
Gazeta Olsztyńska zawsze pod ręką w Twoim smartfonie, tablecie i komputerze. Codzienne e-wydanie Gazety Olsztyńskiej, a w piątek z tygodnikiem lokalnym tylko 2,46 zł.

Kliknij w załączony PDF lub wejdź na stronę >>>kupgazete.pl

SUPER SOŁTYS 2021 - Lista kandydatów z powiatu olsztyńskiego:
(wyniki aktualizowane są na bieżąco)