Quantcast

środa, 27 stycznia 2021. Imieniny Anieli, Juliana, Przemysława

Dzięki niemu dzieci pojadą bezpiecznie

2021-01-11 13:37:56 (ost. akt: 2021-01-11 13:43:15)

Wychowankowie Domu dla Dzieci „Keja” w Biskupcu będą bezpiecznie podróżować. Do placówki trafił nowocześnie wyposażony bus.

W zeszłym tygodniu przedstawiciele Starostwa Powiatowego w Olsztynie przekazali Domowi dla Dzieci „Keja” w Biskupcu nowocześnie wyposażonego busa. Dzięki nowemu Oplowi podróż dzieci do szkoły czy na wspólne wycieczki będzie bezpieczna. Samochód zastąpi wiekowego, wysłużonego Volkswagena Transportera, który ma już 22 lata i jest bezawaryjne lata ma już za sobą. W najbliższym czasie trafi do sprzedaży na części lub zostanie zezłomowany.
— Bezpieczeństwo dzieci jest najważniejsze, dlatego z wielką radością przekazuję dziś kluczyki dyrekcji domu dziecka w Biskupcu, który był ostatnią placówką w kolejce po nowe samochody. Teraz wszystkie nasze dzieci będą mogły już podróżować przede wszystkim bezpiecznie, ale i komfortowo – mówił Andrzej Abako, starosta olsztyński, który w towarzystwie wicestarosty Joanny Michalskiej, oglądał nowy pojazd.

https://m.wm.pl/2021/01/orig/pod-dzieki-nie-id685418-pcpr-5-670818-img1-671222.jpg

Dziewięcioosobowy bus kosztował około 125 tys. zł. Zakup został sfinansowany ze środków unijnych, dzięki projektowi pn. „STOP COVID-19 w Powiecie Olsztyńskim”, który realizowany jest w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Warmińsko-Mazurskiego na lata 2014-2020. Wniosek w tej sprawie przygotowało Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie, które jest beneficjentem tego programu.
— Powiat prowadzi instytucjonalne cztery domy dla dzieci. W Gryźlinach oraz dwóm jednostkom w Olsztynku udało się wymienić samochody już wcześniej. Zakupu dla Biskupca udało się dokonać teraz — dodaje Arkadiusz Paturej, dyrektor PCPR w Olsztynie. — Szukaliśmy samochodu, który będzie nowy, nowocześnie wyposażony, funkcjonalny i bezpieczny. Na nasze zapytanie ofertowe odpowiedziały dwa salony samochodowe, wybraliśmy najkorzystniejszą ofertę. Dodatkowo została zamontowana kamera cofania, dostaliśmy także komplet opon letnich i pokrowce na siedzenia.
Od teraz piętnaścioro wychowanków Domu dla Dzieci „Keja” w Biskupcu może łatwiej ruszać w swoje dalsze drogi. ak

https://m.wm.pl/2021/01/orig/pod-dzieki-nie-id685418-pcpr-3-670819-img2-671228.jpg

Materiał powstał we współpracy z Starostwem Powiatu Olsztyńskiego

Polub nas na Facebooku:

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB