Uśmiech fortuny bywa zdradziecki

2021-01-08 18:11:31(ost. akt: 2021-01-08 16:20:46)
Zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu

Zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu

Autor zdjęcia: archiwum GO

Dużo zdrowia! Tego przede wszystkim życzyliśmy sobie w nowym roku. Do tego tradycyjnie jeszcze szczęścia i pieniędzy. Dlatego ludzie grają w totka, bo wierzą, że szczęście się do nich uśmiechnie i wtedy cały świat będzie stał przed nimi otworem.
Dziś do wzięcia jest 335 mln zł w Eurojackpot. Magia wielkich pieniędzy przyciąga o kolektur nawet tych, którzy zwykle nie grają. I każdy wierzy, że — tak jak do mieszkańca powiatu piotrkowskiego, który wygrał dwa lata temu w Eurojackpota 193 mln zł — do niego też uśmiechnie się los.

Wygrana w powiecie piotrkowskim, to jak do tej pory najwyższa wygrana w historii gier w Polsce. Co można kupić za taką fortunę. Jeden z portali zadał sobie trud i to wyliczył. Okazuje się, że można za to kupić 386 samochodów Porsche, 552 mieszkania w Warszawie, 8 luksusowych jachtów czy 1185 kilogramów złota.
To tylko pokazuje jak wielką fortunę przyniósł komuś los. A co dopiero powiedzieć, że te 193 mln zł to zaledwie tylko cząstka, bo zaledwie 3 proc. wielkiej wygranej w amerykańskiej loterii Mega Millions. Tu w 2018 roku w Karolinie Południowej ktoś wygrał aż 1,6 mld dolarów. To, jak dotychczas, rekordowa wygrana na świecie.
Na Warmii i Mazurach jak do tej pory najwyższa wygrana to ta sprzed jedenastu lat w Elblągu, gdzie ktoś wygrał w Lotto 24,6 mln zł. Na liście lottomilionerów jest to jednak dopiero 15. pozycja. Otwiera ją wygrana w Skrzyszowie. Cztery lata temu padła tu „szóstka” warta 36,7 mln zł.

Oczywiście każdy marzy o rozbiciu banku, tyle że jedni się do tego przyznają, a drudzy nie chcą kusić losu i wolą głośno nie mówić o swoich marzeniach, żeby nie zapeszyć. Bo gdyby było inaczej, to czy jedni i drudzy graliby? Nie ma nic złego w marzeniach, gorzej gdy te marzenia zaczynają przesłaniać nam inne sprawy. Trwonimy pieniądze w pogoni za niewyobrażalnym, a może nawet nieosiągalnym. Bo przecież trzeba cudu, żeby rozbić bank choćby w Lotto, gdzie prawdopodobieństwo trafienia „szóstki” jest jak jeden do 14 milionów. Specjaliści wyliczyli, że szansa na wygraną w Lotto jest dziesięć razy mniejsza niż prawdopodobieństwo tego, że rozbijemy się w katastrofie lotniczej. A co dopiero powiedzieć o Eurojackpot, gdzie szanse trafienia najwyższej wygranej oblicza się w stosunku jeden do ponad 95 milionów. Kosmos, to jak dopiero określić szanse na wygraną w przypadku Mega Millions, która wynosi... jeden do 302 milionów. Chyba tylko słowem cud. Bo te się zdarzają , czego dowodem jest wielka wygrana w Mega Millions.

Wbrew pozorom ludzie wcale marzą aż o tak dużych pieniądzach. [...]

Czytaj e-wydanie

To tylko część artykułu. Cały przeczytasz w piątkowym (8 stycznia) wydaniu Gazety Olsztyńskiej

Aby go przeczytać kliknij w załączony PDF lub wejdź na stronę >>>kupgazete.pl

Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Z"ukosa" #3037279 | 95.49.*.* 10 sty 2021 11:56

    Tytuł art. pasuje jak ulał do tzw. "kredytów frankowych" ..Uśmiechały sie do konsumenta wirtualne -werbalne franki ..których w rzeczywistości oczywiście nie było . Fata Morgana...dolus ... banksterskiej pazerności ..za którą/który jak na razie...... żaden zwierzchnik familijny z banksterskiego "dworu" ...uśmiechający się zdradziecko ..nie został "powieszony". Ale "dolus omni modo puniatur".

    Ocena komentarza: warty uwagi (1) odpowiedz na ten komentarz

  2. cuud #3036790 | 185.103.*.* 9 sty 2021 14:54

    cud to jest wygrać miliony i przezyc,bo to takie emocje,ze ludzie dostaja zawały

    odpowiedz na ten komentarz