Po Raporcie. Dobre wieści płyną z jednego z domów dziecka w powiecie olsztyńskim

2021-01-08 07:03:16 (ost. akt: 2021-01-08 08:33:58)

Autor zdjęcia: GO

W grudniu opublikowaliśmy "Raport Dziennikarzy Gazety Olsztyńskiej" poświęcony pieczy zastępczej i adopcjom na Warmii i Mazurach, więc każda wiadomość o tym, że robi się coś, co sprawi, że podopiecznym domów dziecka będzie się żyło lepiej, cieszy nas ostatnio podwójnie. Choćby i to, że dzieci będą jeździć nowym, bezpiecznym autem.
Nasz Raport można przeczytać >>> tutaj.

Przedstawiciele Starostwa Powiatowego w Olsztynie poinformowali, że nowocześnie wyposażony bus marki Opel trafi do Domu dla Dzieci „Keja” w Biskupcu. Zastąpi wiekowego, wysłużonego już volkswagena transportera.

– Bezpieczeństwo dzieci jest najważniejsze, dlatego z wielką radością przekazuję dziś kluczyki dyrekcji domu dziecka w Biskupcu, który był ostatnią placówką w kolejce po nowe samochody. Teraz wszystkie nasze dzieci będą mogły już podróżować przede wszystkim bezpiecznie, ale i komfortowo – mówił Andrzej Abako, starosta olsztyński, który w towarzystwie wicestarosty Joanny Michalskiej, oglądał nowy pojazd.


Dziewięcioosobowy bus kosztował około 125 tys. zł. Zakup został sfinansowany ze środków unijnych, dzięki projektowi pn. „STOP COVID-19 w Powiecie Olsztyńskim”, który realizowany jest w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Warmińsko – Mazurskiego na lata 2014-2020. Wniosek w tej sprawie przygotowało Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie, który jest beneficjentem tego programu.

– Powiat prowadzi instytucjonalne cztery domy dla dzieci. W Gryźlinach oraz dwóm w Olsztynku udało się wymienić samochody już wcześniej. Zakupu dla Biskupca udało się dokonać teraz – dodaje Arkadiusz Paturej, dyrektor PCPR w Olsztynie. – Szukaliśmy samochodu, który będzie nowy, nowocześnie wyposażony, funkcjonalny i bezpieczny. Na nasze zapytanie ofertowe odpowiedziały dwa salony samochodowe, wybraliśmy najkorzystniejszą ofertę. Dodatkowo została zamontowana kamera cofania, dostaliśmy także komplet opon letnich i pokrowce na siedzenia.

Poprzedni samochód ma 22 lata, jest już niesprawny, w najbliższym czasie trafi więc do sprzedaży na części lub zostanie zezłomowany. W Domu dla Dzieci „Keja” w Biskupcu obecnie przebywa 15 wychowanków.

Źródło: Powiat Olsztyński

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5

GRUPA WM Sp. z o.o. realizuje projekt dofinansowany z Funduszy Europejskich w ramach działania 1.5 Dotacje na kapitał obrotowy Programu Operacyjnego Polska Wschodnia 2014-2020.

Unia Europejska

VISA MASTER CARD