Zwierzęta pod kołami samochodów. Aż trzy takie zdarzenia w ciągu dwóch dni!

2021-01-07 13:55:26(ost. akt: 2021-01-07 13:59:02)
zdjecie ilustracyjne

zdjecie ilustracyjne

Autor zdjęcia: policja

Masz psa? Zachowaj ostrożność podczas spaceru i trzymaj go na smyczy. Biegające luzem psy mogą stanowić zagrożenie w ruchu drogowym i być przyczyną niebezpiecznych zdarzeń.
Tylko w trakcie dwóch minionych dni na terenie powiatu działdowskiego doszło do trzech zdarzeń drogowych z udziałem psów. We wtorek (05.01.2021r.) policjanci wyjaśniali okoliczności kolizji z psem, do której doszło na trasie Rutkowice – Płośnica w gminie Płośnica. Na miejscu policjanci ustalili, że pod jadący pojazd marki BMW nagle wtargnął na jezdnię pies. Funkcjonariusze ustalili właściciela psa i ukarali go mandatem karnym za wykroczenie niezachowania ostrożności przy trzymaniu zwierzęcia. Uczestnikom interwencji udzielono informacji, co do dalszego postępowania.

Podobne dwa zdarzenia miały miejsce dzień wcześniej (04.01.2021r.) na ulicy Grunwaldzkiej w Działdowie. Wieczorem kierujący pojazdem marki Nissan Qashqai potrącił psa, który wybiegł na ulicę. Właścicielka psa była z nim na spacerze i spuściła ze smyczy, a ten wybiegł na ulicę. Natomiast kilka godzin wcześniej, również w tym dniu na tej samej ulicy, inny kierujący potrącił biegającą luzem suczkę. Mimo szybkiej reakcji i pomocy ze strony pracowników cywilnych działdowskiej komendy, którzy zawieźli psa do weterynarza, zwierzę nie przeżyło. Przy psie nie było żadnego opiekuna.

Policjanci apelują o rozwagę i trzymanie psów z zachowaniem środków ostrożności. Niejednokrotnie, jak pokazują zdarzenia z ostatnich dni w powiecie działdowskim, do zdarzeń ze zwierzyną może dojść także w mieście i to na oczach samych właścicieli. Wychodząc na spacer pamiętajmy, by zwierzę znajdowało się na smyczy trzymanej przez opiekuna i nie biegało luzem w pobliżu pasa drogowego.

KPP Działdowo

Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Pracownik #3037170 | 31.0.*.* 10 sty 2021 09:09

    Na grunwaldzkiej to pracownik cywilny komendy potrącił tą suczkę?

    odpowiedz na ten komentarz

  2. Bynio #3035537 | 31.0.*.* 7 sty 2021 15:31

    Brawo pracownicy cywilni komendy za obywatelską, godną naśladowania, patryjotyczną postawę :)

    odpowiedz na ten komentarz