Morderstwo w Olsztynie. Zabili, bo nie chciał z nimi pić?

2021-01-07 10:42:40(ost. akt: 2021-01-07 22:03:25)
Ciało Rafała N. zostało znalezione 30 grudnia rano przez przypadkowego przechodnia.

Ciało Rafała N. zostało znalezione 30 grudnia rano przez przypadkowego przechodnia.

Autor zdjęcia: Zbigniew Woźniak

Olsztyn może odetchnąć z ulgą! Osoby podejrzewane o zabójstwo 33-letniego Rafała N. już nikomu nie zrobią krzywdy. Trzech mężczyzn zostało złapanych. Policja dopadła ich w Trójmieście. Bestialskiego mordu dokonano 29 grudnia.
O tym, że olsztyńska policja i olsztyńscy śledczy działają naprawdę sprawnie, świadczy fakt, że już na czwarty dzień po zabójstwie w ręce stróżów prawa wpadł pierwszy podejrzany. W złapaniu go pomogły zapisy z monitoringu. Na wniosek prokuratora 2 stycznia Sąd Rejonowy w Olsztynie tymczasowo aresztował 29-letniego Artura E. Informacja była jednak trzymana w tajemnicy.
Olsztynianin został oskarżony o nieudzielenie pomocy Rafałowi N., umierającemu po skatowaniu go przez kompanów.

Zatrzymany najwyraźniej musiał wydać sprawców morderstwa, bo już po kolejnych dwóch dniach — 4 stycznia — w ręce sprawiedliwości wpadli dwaj zabójcy.

Cała trójka podejrzanych jest tymczasowo aresztowana — prokurator Krzysztof Stodolny, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Olsztynie potwierdza informację "Gazety Olsztyńskiej". — Do tak szybkiego zatrzymania doszło dzięki dużemu zaangażowaniu policjantów z Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie — podkreśla prokurator.

Według informacji uzyskanych od rzecznika prokuratury, już kolejnego dnia, na wniosek Prokuratora Rejonowego Olsztyn-Południe w Olsztynie, Sąd Rejonowy w Olsztynie tymczasowo aresztował na 3 miesiące 33-letniego Marcina W. i o rok starszego Wojciecha M. podejrzanych o dokonanie zabójstwa.

To oni, według śledczych, zakatowali na śmierć Rafała N. Do tragedii doszło 29 grudnia wieczorem na działkach przy ulicy Synów Pułku w Olsztynie. Rafał N. razem z Marcinem W., Wojciecha M. i Arturem E. urządzili tam przedsylwestrową imprezę. Z nieoficjalnych informacji wynika, że nie tylko pili alkohol, ale brali też narkotyki.

— Według naszych ustaleń mężczyźni w trakcie wspólnego spożywania alkoholu zaatakowali pokrzywdzonego, zadając mu szereg ciosów butelką oraz metalową rurką, co w konsekwencji na skutek doznanych obrażeń skutkowało zgonem — ujawnia rzecznik olsztyńskie policji podkom. Rafał Prokopczyk.

— Mechanizm śmierci to krwiaki czaszkowo-mózgowe powstałe w wyniku silnych uderzeń w głowę — poinformował zaraz po przeprowadzeniu sekcji zwłok prokurator Daniel Brodowski, szef Prokuratury Olsztyn-Południe, która przejęła śledztwo.

Z sekcji zwłok wynika też, że ciężko pobity olsztynianin nie umarł od razu. Został zostawiony na pewną śmierć przez swoich oprawców. Od pobicia do śmierci mężczyzny minęła co najmniej godzina. Następnego dnia mordercy przyszli na miejsce zbrodni. Przenieśli ciało martwego już Rafała N. poza teren ogródków i tam porzucili. Potem uciekli do Trójmiasta.

Podejrzewani o zabójstwo to bezdomni. Grozi im dożywocie. Trzeciemu z zatrzymanych Arturowi E., który według śledczych nie uczestniczył w zabójstwie, ale nie udzielił pomocy umierającemu, grozi do 3 lat więzienia. Zamordowany Rafał N. dorabiał roznoszeniem lotek i dlatego był często widywany w większości dzielnic Olsztyna.
SK


Źródło: Gazeta Olsztyńska

Komentarze (13) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. komornik #3035822 | 37.30.*.* 8 sty 2021 07:30

  Tym sposobem bezdomni zapewnili sobie darmowy wikt i opierunek na długie lata. A ogrzewanie,prąd,gaz ,woda,śmieci dla ludzi na wolności ciągle drożeją...

  Ocena komentarza: warty uwagi (7) odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  1. ris #3035466 | 178.36.*.* 7 sty 2021 14:11

   Bezdomnym grozi dożywotni dach nad głową

   Ocena komentarza: warty uwagi (27) odpowiedz na ten komentarz

  2. Misza #3035463 | 88.156.*.* 7 sty 2021 14:08

   Kara śmierci powinna być przywrócona,wielkie brawa dla Policji.

   Ocena komentarza: warty uwagi (25) odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

   1. Polska pijacka #3035434 | 95.40.*.* 7 sty 2021 13:40

    W Polsce powinien alkohol zdrożeć o 300% może by to parę istnień uratowało

    Ocena komentarza: warty uwagi (10) odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (3)

    1. Tak Prawda #3035377 | 31.60.*.* 7 sty 2021 12:09

     Takie osoby które zabiją świadomie, to powinno się dawać karę śmierci. A nie jeszcze podatnika na koszty nabijać.

     Ocena komentarza: warty uwagi (29) odpowiedz na ten komentarz

    Pokaż wszystkie komentarze (13)