Quantcast

środa, 27 stycznia 2021. Imieniny Anieli, Juliana, Przemysława

Podsumowanie pierwszego weekendu w nowym roku na drogach Warmii i Mazur

2021-01-04 19:38:03 (ost. akt: 2021-01-04 18:59:03)
Miejsce zdarzenia drogowego w powiecie piskim.

Miejsce zdarzenia drogowego w powiecie piskim.

Autor zdjęcia: Komenda Wojewódzka Policji w Olsztynie

W pierwszy weekend nowego roku policjanci dbający o bezpieczeństwo osób podróżujących po drogach Warmii i Mazur zatrzymali kolejnych nieodpowiedzialnych kierujących. Najwięcej zatrzymań dotyczyło jazdy pod wpływem alkoholu.

Elbląg

W miniony weekend elbląscy policjanci zatrzymali prawa jazdy 5 osobom, którzy w obszarze zabudowanym przekroczyli dozwoloną prędkość o ponad 50 km/h. Dodatkowo podczas kontroli drogowych wyeliminowali z ruchu 3 nietrzeźwych kierujących. Rekordzista to 48-latek zatrzymany w Kazimierzowie. Mężczyzna kierował skodą fabią i spowodował kolizję zderzając się z oplem astrą.

Działdowo

W sobotę (02.01.2021) patrol dzielnicowych z Lidzbarka interweniował w gminie Płośnica w związku z zawiadomieniem dotyczącym kierowcy, który prowadził samochód pod wpływem alkoholu. Na miejscu zastali 45-letniego mieszkańca gminy Płośnica, który siedział za kierownicą pojazdu, miał blisko 3,5 promila. Mężczyzna twierdził, że to nie on kierował pojazdem tylko w nim przebywał i nie powie, kto nim kierował w chwili zdarzenia. Policjanci zatrzymali mężczyznę do wytrzeźwienia i wyjaśnienia. Mężczyzna był już wcześniej karany za jazdę w stanie nietrzeźwości.


Kętrzyn

Obywatelskim ujęciem zakończyła się jazda 55-letniego mieszkańca gminy Lidzbark Warmiński. Do zdarzenia doszło w pierwszy dzień tego roku (01.01.2021) o godz. 12:30 w miejscowości Łankiejmy w gminie Korsze. Z relacji świadka, wynikało, że kierujący mitsubishi ma poważne problemy z jazdą. Podczas przeprowadzania badania na zawartość alkoholu w organizmie okazało się, że kierujący jest w stanie nietrzeźwości. Badanie wykazało prawie 2,5 promila.

W sobotę (02.01.2021) na drodze wojewódzkiej 650 tuż za rondem w miejscowości Stara Różanka w gm. Kętrzyn kobieta wjechała do rowu. Mieszkanka gminy Kętrzyn kierowała seatem mając ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie. Funkcjonariusze ustalili, że 30-latka w ogóle nie posiada uprawnień do kierowania autem. Kobieta odpowie przed sądem za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości nie uniknie również odpowiedzialności za spowodowanie zdarzenia drogowego.

Lidzbark Warmiński

W drugi dzień 2021 roku policjanci z powiatu lidzbarskiego zatrzymali 3 nietrzeźwych kierujących. Pierwszego już około godz. 09:30 na ul. Spółdzielców w Lidzbarku Warmińskim. Uwagę funkcjonariuszy przykuł stan techniczny pojazdu, m.in. głośny tłumik pojazdu. W takcie kontroli okazało się, że pojazd nie posiada badań technicznych od roku 2017 oraz dwie różne opony na jednej osi pojazdu. Z czego jedna była zimowa druga letnia i w dodatku „łysa”. W trakcie badania stanu trzeźwości okazało się, że 56-letni kierujący miał ponad 2,3 promila alkoholu w organizmie. Kierującemu zatrzymano uprawnienia do kierowania pojazdem oraz dowód rejestracyjny.

Do drugiego zatrzymania doszło w Łaniewie około godz. 15:00. Policjanci ruchu drogowego zatrzymali do kontroli drogowej kierującego rowerem. Przeprowadzone badanie na zawartość alkoholu u 63-letniego mężczyzny wykazało ponad 0,8 promila alkoholu w organizmie.

W niedzielę (03.01.2021) około godz. 19:00 podczas patrolu ul. Kościuszki w Lidzbarku Warmińskim funkcjonarusze zwrócili uwagę na kierującego pojazdem marki BMW, który na śliskiej nawierzchni celowo wprowadzał swój pojazd w poślizgi kręcąc tzw. „bączki”. Zatrzymali pojazd do kontroli drogowej. W trackie sprawdzeń w policyjnych bazach danych okazało się, że kierowca jest poszukiwany do odbycia 37 dni pozbawienia wolności za przestępstwo przywłaszczenia mienia w zamian za nieuiszczoną grzywnę. Jak się po chwili okazało nie było to jedynie przewinienie 26-letniego kierującego. Przeprowadzone badanie na zawartość alkoholu wykazało u niego 0,4 promila alkoholu w organizmie.


Olecko

Trzech kierujących w powiecie oleckim w długi weekend zdecydowało się wsiąść do swoich pojazdów pod wpływem alkoholu. Pierwszego policjanci ruchu drogowego zatrzymali w Szczecince, na drodze wojewódzkiej nr 653. 61-latek kierował osobowym volkswagenem mając w organizmie blisko promil alkoholu. Ponadto mieszkaniec gm. Olecko nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami. Kolejny nietrzeźwy kierujący, tym razem rowerem, został zatrzymany po godz. 14:30 w miejscowości Krupin. Badanie alkomatem wykazało u 51-latka ponad promil alkoholu. Ostatni kierujący, który zdecydował się wsiąść za kierownicę „na podwójnym gazie” został zatrzymany przed 23:00 w Olecku na ul. Wojska Polskiego.


Pisz

Nowy Rok nieszczęśliwie zaczął się dla pewnego 28-latka w powiecie piskim. Policjanci o zdarzeniu z jego udziałem powiadomieni zostali o godz. 3:00. Na miejscu funkcjonariusze zauważyli w rowie pojazd marki Volvo. W rozmowie ze świadkami zdarzenia policjanci ustalili, że samochód ten jechał od strony Wiartla i w pewnym momencie zjechał do przydrożnego rowu, a tam uderzył najpierw w jedno drzewo, a potem w drugie. Pojazdem kierował młody mężczyzna, który jechał sam. Kierującemu nic się nie stało, ale wyraźnie czuć było od niego alkohol. Kierowca odmówił policjantom podania swoich danych osobowych. Funkcjonariusze znaleźli przy nim dowód osobisty. Na tej podstawie ustalili, że jest to 28-letni mieszkaniec Pisza. Mężczyzna ten nie chciał także poddać się badaniu stanu trzeźwości. W tej sytuacji pobrana mu krew do dalszych badań.

Pod działaniem alkoholu pojazdy prowadziło także trzech innych mężczyzn, których policjanci wyeliminowali z ruchu w sobotę (02.01.2020). Pierwszego z nich zatrzymali do kontroli drogowej przed godz. 16:00 w Piszu. 38-letni mieszkaniec Ełku, kierujący pojazdem marki Volkswagen Polo, miał blisko 1 promil alkoholu w organizmie. Po godz. 21:00 w Białej Piskiej patrol zatrzymał do kontroli drogowej pojazd marki Renault Twingo. 63-letni mieszkaniec tego miasta miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Podobnie było w przypadku kierowcy mercedesa zatrzymanego w okolicach miejscowości Karwica. Badanie jego stanu trzeźwości wykazało blisko 2 promile alkoholu w organizmie. Wszyscy trzej stracili prawo jazdy. Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi kara nawet 2 lat pozbawienia wolności.

Uprawnienia do kierowania straciło (ale „tylko” na 3 miesiące) także dwoje kierowców, którzy w rażący sposób przekroczyli dopuszczalną prędkość w obszarze zabudowanym. Oboje zatrzymani zostali do kontroli drogowej w niedzielę (03.01.2020). Tego dnia po godz. 9:00 policjanci piskiej drogówki w miejscowości Jeglin, zatrzymali pojazd marki Volkswagen. 42-letni mieszkaniec powiatu giżyckiego kierujący tym autem jechał z prędkością 108 km/h przy ograniczeniu prędkości do 40 km/h. Natomiast 40-letnia mieszkanka Austrii, kierująca pojazdem marki BMW, jechała przez miejscowość Maldanin mając na liczniku 104 km/h, czyli przekroczyła dopuszczalną prędkość o 54 km/h. Oboje stracili prawo jazdy, ukarani zostali mandatami karnymi, a na ich kontro trafiło 10 punktów karnych.


Szczytno

W piątek (01.01.2021) około godz. 06:30 szczycieńscy policjanci interweniowali wobec mężczyzny, który zasnął za kierownica VW Passata i zatrzymał się na polnej drodze w miejscowości Nowe Gizewo, w gminie Szczytno. Szybko okazało się, co było powodem złego stanu psychofizycznego 26-letniego mieszkańca gminy Wielbark. Gdy mundurowi otworzyli drzwi do pojazdu, od razu wyczuli silny zapach alkoholu i zauważyli wewnątrz VW liczne puszki po napojach alkoholowych. W trakcie badania stanu jego trzeźwości okazało się, że miał po ponad promil alkoholu w organizmie. Tej samej doby parę minut po godz. 23:00 na ul. Warszawskiej w Rozogach, policjanci z referatu ruchu drogowego chcieli zatrzymać do kontroli drogowej kierowcę audi. Szybko okazało się jednak, że kierujący ma inny plan i nie zamierza się jej poddać. Funkcjonariusze ustalili dane właściciela pojazdu, który pomimo wydania mu sygnałów świetlnych i dźwiękowych nie zatrzymał się do kontroli i pojechali pod adres jego zamieszkania. Tam zatrzymali 25-latka. Mężczyzna znajdował się pod wpływem narkotyków, a także posiadał przy sobie amfetaminę.

Natomiast w sobotę (02.01.2021r.) tuż przed godziną 20:00 na ul. Spacerowej w Pasymiu, policjanci zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę pojazdu marki Mercedes. Mundurowi przebadali mężczyznę prowadzącego samochód na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu. Okazało się, że 34-latek „wydmuchał” blisko 3 promile.

Źródło: Komenda Wojewódzka Policji w OlsztyniePolub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Zofia #3033717 | 188.146.*.* 4 sty 2021 20:10

    Nie ufam policji!! I proszę nie kasować tego komentarza - prawda boli?!

    Ocena komentarza: poniżej poziomu (-4) ! - + odpowiedz na ten komentarz