Policyjne podsumowanie pierwszego weekendu w 2021 w Olsztynie i okolicach

2021-01-04 15:28:11 (ost. akt: 2021-01-04 16:37:17)

Autor zdjęcia: archiwum

W pierwsze dni nowego roku (1-2 stycznia) policjanci dbający o bezpieczeństwo osób podróżujących po drogach Warmii i Mazur zatrzymali nieodpowiedzialnych kierujących będących pod wpływem alkoholu i bez odpowiednich uprawnień.
Mimo licznych apelów policji, wciąż zdarzają się kierowcy, którzy swoim zachowaniem narażają innych uczestników ruchu drogowego na niebezpieczeństwo. W ostatni weekend policjanci zatrzymali wielu kierowców, którzy prowadzili samochód po alkoholu. Nie zabrakło też takich, którzy zdecydowali się wsiąść za kierownicę mimo braku wymaganych uprawnień.1 stycznia 2021

Ulicą Artyleryjską auto poruszało się tzw. wężykiem, zwróciło to uwagę policjantów z patrolu zmotoryzowanego. Za kierownicą auta siedział mężczyzna, który miał 1,5 promila alkoholu w organizmie. W taki sposób, 25-latek pożegnał się ze swoim prawem jazdy, którym cieszył przez niespełna 5 lat.

Kolejny nietrzeźwy kierujący zatrzymany został po północy w Olsztynie na ul. Popiełuszki. 30-letni mężczyzna wsiadł za kierownicę opla, mając 2 promile alkoholu w organizmie. Dodatkowo okazało się, że nie miał uprawnień do kierowania pojazdami.

Kolejny przykład nieodpowiedzialności za kierownicą policjanci odnotowali w gm. Olsztynek. 41-letni kierowca prowadził samochód, mając blisko 1,5 promila alkoholu w swoim organizmie. Mężczyzna stracił prawo jazdy, a o jego dalszym losie zdecyduje sąd.

Do zatrzymania pijanego kierowcy doszło również popołudniu na Zatorzu.
Policjanci będący w czasie wolnym od służby zauważyli podejrzanie zachowującego się mężczyznę na stacji benzynowej, który właśnie podjechał osobową alfą romeo. Przypuszczenia policjantki z olsztyńskiego oddziału prewencji potwierdził patrol, który przyjechał na miejsce zgłoszenia i wylegitymował 58-letniego obcokrajowca. Okazało się, że w jego organizmie krążyło stężenie 1,3 promila alkoholu.


2 stycznia 2021

Dzięki czujności świadka udało się wyeliminować kolejnego nietrzeźwą osobę. Policjanci zatrzymali kierowcę citroena, który z trudem utrzymywał tor jazdy. Alkomat wykazał stężenie blisko 3 promili alkoholu w organizmie kierowcy. Ponadto, po sprawdzeniu go w policyjnych systemach okazało się, że nie posiada on uprawnień do kierowania pojazdami.

Policjanci przypominają, że nie ma tolerancji na kierowanie samochodem przez osoby znajdujące się w stanie nietrzeźwości. Kierowcy, którzy zasili niechlubne statystyki na długo zapamiętają początek 2021 roku. Wszyscy ze swojego zachowania będą tłumaczyć się przed sądem.

Źródło: Komenda Miejska Policji w Olsztynie

Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Zofia #3033674 | 188.146.*.* 4 sty 2021 19:21

    Nie ufam policji.

    Ocena komentarza: warty uwagi (2) odpowiedz na ten komentarz

  2. Nln #3033625 | 88.156.*.* 4 sty 2021 18:07

    Ja to podsumuje tak że ledwo spadło ciut śniegu na drogę który szybko i tak się topi i już kierowcy mają kłopoty. Toć to wstyd żeby na taki śnieg wyjeżdżały piaskarki itd.. :(

    odpowiedz na ten komentarz

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5

Unia Europejska

GRUPA WM Sp. z o.o. realizuje projekt dofinansowany z Funduszy Europejskich w ramach działania 1.5 Dotacje na kapitał obrotowy Programu Operacyjnego Polska Wschodnia 2014-2020.