SZLACHETNA ŚWIĄTECZNA AKCJA

2020-12-21 11:06:09(ost. akt: 2020-12-28 13:03:31)

Autor zdjęcia: nadesłane

Osoby starsze i schorowane potrzebują szczególnego wsparcia w okresie świątecznym. Nie zapomnieli o tym przedstawiciele Przedszkoli Niepublicznych „Smerfolandia” i „Bajkolandia” w Lubawie oraz Lubawskiego Stowarzyszenia Inicjatyw Społecznych.
W ramach akcji przedszkolacy wykonali bożonarodzeniowe kartki świąteczne, które zostały przekazane podopiecznym Zakładu Opieki Długoterminowej pw. „Szpital św. Jerzego” w Lubawie. Każda kartka jest wyjątkowa i niepowtarzalna, gdyż została wykonana własnoręcznie przez dzieci z pomocą opiekunek, które wspierały kreatywność i wyobraźnię swoich podopiecznych.
Jak podkreśla Ewelina Kowalkowska, Dyrektor Przedszkola „Smerfolandia”: - Dzieci z wielką radością i ochotą tworzyły swoje kartki, angażując w to całe serce. Nasi podopieczni pragnęli w tym wyjątkowym i magicznym czasie jakim są Święta Bożego Narodzenia złożyć seniorom najserdeczniejsze życzenia, ale również sprawić im mnóstwo radości.
To już kolejna wspólna inicjatywa przedszkoli i stowarzyszenia. Przypomnijmy, że w ubiegłym roku z ich inicjatywy oddano do użytku pierwszy w Lubawie ogólnodostępny defibrylator AED, który po miesiącu pomógł uratować życie mieszkańcowi naszego miasta. W tym roku przedszkola „Smerfolandia” i „Bajkolandia” współuczestniczyły także w projekcie „LUBAWA RAZEM – przeciw pandemii” realizowanym przez Lubawskie Stowarzyszenie Inicjatyw Społecznych.
Jak mówi Mateusz Szauer - przedstawiciel stowarzyszenia: - Każda współpraca, która daje pozytywne efekty jest cenna, dlatego wspólnie zamierzamy ją kontynuować. Cieszę się, że w tym wyjątkowym świątecznym czasie przy każdym szpitalnym łóżku w Lubawie znajdzie się kartka z życzeniami. Takie, z pozoru małe gesty, osobom w podeszłym wieku i schorowanym potrafią dać mnóstwo nadziei i radości.
Siostra Dyrektor Ewa Markowska, która w ubiegłą niedzielę odebrała podarunek z rąk Mateusza Szauera, nie kryła wzruszenia dziękując wszystkim za tę inicjatywę, pamięć i dobre serca. al


Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. mieszkaniec #3029094 | 109.95.*.* 28 gru 2020 14:17

    Fajnie ,że są ludzie którzy uczą dzieci pewnych wartości...

    Ocena komentarza: warty uwagi (3) odpowiedz na ten komentarz

  2. Markiza #3029077 | 80.50.*.* 28 gru 2020 13:44

    Szajer na burmistrza

    odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)