Okradał działki i kempingi. Policjanci zaczaili się na niego w nocy

2020-12-27 11:18:55(ost. akt: 2020-12-27 11:23:10)
Funkcjonariusze odzyskali część skradzionych przedmiotów

Funkcjonariusze odzyskali część skradzionych przedmiotów

Autor zdjęcia: KPP Iława

Sąd rejonowy w Iławie na wniosek prokuratora oraz policjantów zdecydował o tymczasowym aresztowaniu mężczyzny, który włamywał się i okradał ogródki działkowe. Teraz ze swojego zachowania 28-latek będzie tłumaczył się przed sądem.
Kisieliccy policjanci prowadzili postępowania dotyczące kradzieży z włamaniem do altanek znajdujących się na terenie ogródków działkowych.
- Jak ustalili, sprawca wykorzystując osłonę nocy wchodził na teren ogródków działkowych, zrywał kłódki po czym wchodził do wnętrza budynków i zabierał elektronarzędzia, narzędzia malarskie, butle z gazem – mówi asp. Joanna Kwiatkowska, rzeczniczka prasowa iławskiej policji.

Kierownik posterunku w Kisielicach wspólnie ze swoim policjantem również postanowili w nocy przyjść do pracy i zatrzymać sprawcę włamań. - Jak się okazało, 28-latek tym razem chciał okraść kolejną przyczepę kempingową, jednak zamierzonego celu nie osiągnął, bo zatrzymali go funkcjonariusze z Kisielic. Mężczyzna został osadzony w policyjnej celi, a zebrany materiał dowodowy pozwolił mu na przedstawienie 11 zarzutów – dodaje asp. Kwiatkowska z KPP Iława.

Funkcjonariusze odzyskali również część skradzionych przedmiotów. Sąd na wniosek prokuratora zadecydował o tymczasowym aresztowaniu mężczyzny. 28-latek najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie. Kodeks karny za kradzież z włamaniem przewiduje karę do 10 lat pozbawienia wolności.

red
ilawa@gazetaolsztynska.pl
źródło: KPP Iława

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Misza #3028282 | 88.156.*.* 27 gru 2020 12:11

    Pogratulować Policji za dobrą prace.

    Ocena komentarza: warty uwagi (3) odpowiedz na ten komentarz