Trafili za kratki tuż przed świętami

2020-12-26 09:54:44(ost. akt: 2020-12-26 09:58:51)
Zdjęcie ilustracyjne (zakład karny w Iławie)

Zdjęcie ilustracyjne (zakład karny w Iławie)

Autor zdjęcia: Mateusz Partyga

W ręce policjantów wpadło kolejnych trzech poszukiwanych. - Mieszkańcy powiatu iławskiego zostali przetransportowani już do zakładu karnego, gdzie odbędą karę pozbawienia wolności za wcześniej popełnione wykroczenia jak i przestępstwa – mówi asp. Joanna Kwiatkowska, rzeczniczka prasowa iławskiej policji.
Jak podkreśla asp. Kwiatkowska, policjanci z komendy powiatowej oraz podległych jej komisariatów i posterunków konsekwentnie pracują nad zatrzymaniami osób ukrywających się przed organami ścigania i instytucjami wymiaru sprawiedliwości.

Do pierwszego zatrzymania doszło 22 grudnia kilka minut po 17:00 na terenie gminy Lubawa.
- Funkcjonariusze z wydziału kryminalnego ustalili miejsce przebywania poszukiwanego i natychmiast tam pojechali. Policjanci zatrzymali 48-latka i przetransportowali do zakładu karnego, gdzie spędzi najbliższe 17 dni – mówi oficer prasowy KPP Iława.

Kolejnego poszukiwanego funkcjonariusze zatrzymali w trakcie interwencji. Policjanci zostali poinformowani o prawdopodobnie nietrzeźwych rodzicach, którzy opiekują się dziećmi. Funkcjonariusze natychmiast pojechali na miejsce. Okazało się, że rodzice są trzeźwi, a dzieci zadbane.

- Podczas legitymowania uczestników interwencji policjanci ustalili, że 34 – latek jest poszukiwany przez sąd. Mężczyzna został zatrzymany i odwieziony do więzienia w celu odbycia kary 6 miesięcy pozbawienia wolności – relacjonuje asp. Joanna Kwiatkowska.

Tymczasem w gminie Susz został zatrzymany 32-latek. W trakcie interwencji dotyczącej głośnej imprezy okazało się, że jeden z uczestników zabawy jest poszukiwany listem gończym. Policjanci zatrzymali mężczyznę i przetransportowali do zakładu karnego. Mężczyzna będzie tam przebywał najbliższe 6 miesięcy.

- Policjanci codziennie w ramach swoich obowiązków kontrolują i sprawdzają miejsca przebywania osób poszukiwanych, a ich zatrzymanie w wielu przypadkach jest tylko kwestią czasu. Każdy kto pomaga przestępcy w uniknięciu odpowiedzialności karnej, w szczególności ukrywa sprawcę podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat – dodaje rzeczniczka prasowa iławskiej policji.

red
ilawa@gazetaolsztynska.pl
źródło: KPP Iława


Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. hwdp #3027804 | 83.20.*.* 26 gru 2020 10:02

    żałosne

    Ocena komentarza: poniżej poziomu (-1) odpowiedz na ten komentarz