Jechał za szybko, stracił panowanie nad pojazdem, pojazd dachował

2020-12-23 09:50:43(ost. akt: 2020-12-23 09:56:02)

Autor zdjęcia: Arch. KPP Giżycko

Kierowca opla nie zachował ostrożności i nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze, w wyniku czego na łuku drogi stracił panowanie nad autem, zjechał na pobocze, a następnie auto dachowało.
Dachowanie pojazdu na trasie na drodze krajowej nr 59 na trasie Bachorza – Canki w gm. Ryn. Kierowca opla nie zachował ostrożności i nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze, w wyniku czego na łuku drogi stracił panowanie nad autem, zjechał na pobocze, a następnie auto dachowało. Kierowca był trzeźwy, zarówno on jak i pasażerka nie odnieśli obrażeń.
To wydarzyło się 22 grudnia.

Tego samego dnia na trasie Wydminy – Ranty kierująca fiatem, straciła panowanie nad autem w wyniku czego uderzyła w przydrożne drzewo. Kobieta jechała sam, była trzeźwa, nie odniosła obrażeń.

— Pamiętajmy, że śnieg lub śnieg z deszczem sprawiają, że droga jest śliska, a czas hamowania auta znacząco się wydłuża. Wtedy kierujący nie zdąży natychmiast zatrzymać auta. Ponadto towarzysząca opadom śliska nawierzchnia jezdni sprzyja stłuczkom i potrąceniom — przypomina giżycka policja.

Codziennie każdy z nas jest uczestnikiem ruchu drogowego, z tym że te role zmieniają się. Raz jesteśmy kierującym, innym razem pieszym czy rowerzystą. To od nas samych zależy czy na drodze będzie bezpiecznie. Nieważne czy jedziemy samochodem, rowerem czy też idziemy, zawsze jesteśmy odpowiedzialni za swoje bezpieczeństwo.

Niestety, nie wszyscy pamiętają o tym, że gdy temperatura jest na niewielkim plusie albo spada poniżej zera, a na drodze pojawia się śnieg, pada deszcz z mżawką, warunki na jezdni są wyjątkowo zdradliwe i należy jechać ostrożniej, wolniej i rozsądniej.
Źródło: KPP Giżycko

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. qqq #3026511 | 89.229.*.* 23 gru 2020 15:00

    Zakręt legenda

    Ocena komentarza: warty uwagi (2) odpowiedz na ten komentarz