MOK docenia superbohaterów czasów pandemii - możemy się przyłączyć

2020-12-23 08:39:09 (ost. akt: 2020-12-24 00:24:15)

Autor zdjęcia: MOK Olsztyn

Co dzień dociera do nas wiele smutnych informacji, które sprawiają, że wypowiadamy wiele gorzkich słów, narzekamy, martwimy się o siebie i swoich bliskich. W obliczu trudów, jakie serwuje nam 2020 rok, jak nigdy wcześniej potrzeba nam bohaterów. I okazuje się, że oni istnieją – są wokół nas.
Znamy ich i codziennie spotykamy na swej drodze. To wszyscy ci, dzięki którym możemy funkcjonować: panie ekspedientki, u których kupujemy bułki na śniadanie, kierowcy autobusów, którzy wożą nas do pracy, kurierzy, którzy dostarczają nam większe zakupy... Bohaterowie dnia codziennego to także nasi bliscy. Może to mama, która pomaga Ci „ogarnąć" naukę zdalną dzieci, może przyjaciel, któremu możesz się wyżalić, albo sąsiadka, która wychodzi z Twoim psem, gdy jesteś na kwarantannie. W tym trudnym czasie raz po raz okazuje się, że poza powodem do zmartwień, mamy powody do wdzięczności. Dzielmy się życzliwością i nie szczędźmy sobie podziękowań! Kim jest Twój bohater lub bohaterka?

MOK Olsztyn, rozpoczynając łańcuch podziękowań, jako superbohaterów czasów pandemii wskazuje medyków, którzy znaleźli się na pierwszej linii covidowego frontu. Przyłączcie się do naszej akcji. Możecie to zrobić na wiele sposobów: nosząc przypinkę, przyczepiając magnes na swój samochód, ustawiając superbohaterską grafikę jako zdjęcie w tle, lub jeszcze inaczej – wedle własnego uznania i pomysłu wykorzystując propozycje grafik.

Powiedzmy wspólnie medykom: „Jesteście naszymi superbohaterami!"

PRZYPINKI I MAGNESY znajdziecie w galerii „wARTe świeczki” (Kamienica Naujacka, wejście od ulicy Mrongowiusza) oraz na choinkach ustawionych w kilku miejscach w mieście. Od 22.12 choinki znajdziecie przy olsztyńskich szpitalach, a od 23.12 przy Scenie Staromiejskiej. Śmiało zdejmujcie je z choinek i przyczepiajcie na siebie i na swoje samochody (spokojnie, karoseria od magnesu nie ucierpi, co innego od przypinki). Przyłącz się do akcji, okaż swoje wsparcie!

Autorem grafiki do akcji #DziękiMedykom jest Karol KRL Kalinowski – rysownik i scenarzysta komiksowy, projektant graficzny, twórca fontu „kaerel”. Ceniony za charakterystyczną kreskę, świetny warsztat i poczucie humoru.


Źródło: MOK Olsztyn

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. isk #3026689 | 88.156.*.* 23 gru 2020 19:37

    I bardzo dobrze, Naprawdę współczuję medykom. .Stres. Wyczerpanie fizyczne i psychiczne. Patrzenie na ludzkie cierpienie. Nie wiem czy ja bym dała radę.

    odpowiedz na ten komentarz