Szkoła śle muzyczną pocztówkę i czeka na odpowiedź [VIDEO]

2020-12-22 12:21:35(ost. akt: 2020-12-22 12:49:58)

Autor zdjęcia: Screen z nagrania ZSP w Klebarku Wielkim

Szkoła w Klebarku Wielkim zachęca do udziału w Festiwalu Kolęd i Pastorałek „Rodzinna Pocztówka Muzyczna”. Nagrania można wysyłać do 28 grudnia.
To, jakie będą nasze święta, zależy w dużej mierze od nas — przypominają nauczyciele i uczniowie z klebarskiej szkoły. I żeby przyczynić się do poprawy atmosfery, zaprezentowali „Klebarską Kolędę”, do której słowa napisał Władysław Katarzyński. Autorem muzyki jest z kolei Tadeusz Machela.

W nagraniu wzięli udział przedstawiciele kadry Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Klebarku Wielkim. Śpiewającym paniom, na czele których stanęła dyrektor szkoły, Jolanta Maciejewska, akompaniował na gitarze Grzegorz Łabacz.
Jak czytamy na profilu facebookowym placówki, szkolna społeczność ma nadzieję, że przygotowane nagranie zachęci innych do przesyłania prac konkursowych na Festiwal Kolęd i Pastorałek „Rodzinna Pocztówka Muzyczna”.

Przypomnijmy, że żeby wziąć udział w festiwalu, należy do 28 grudnia przesłać organizatorom rodzinne wykonanie kolędy lub pastorałki. Uczestnikiem konkursu może być zespół składający się z od 3 do 8 uczestników — członków tej samej rodziny. W jego skład wchodzić musi przynajmniej jedno dziecko w wieku od 3 do 18 lat (chodzące do przedszkola lub szkoły) i przynajmniej jedna osoba dorosła.
Festiwal, jak tłumaczy Jolanta Maciejewska, dyrektorka szkoły w Klebarku Wielkim, ma nas zachęcać do pielęgnowania rodzinnych tradycji oraz przesyłania sobie muzycznych życzeń świątecznych.

Festiwal to także okazja do międzypokoleniowej wymiany doświadczeń. Skorzystać mogą wszyscy: młodzi zapoznają się z tradycją, a ci nieco starsi może dowiedzą się czegoś nowego o nowoczesnych technologiach? Te będą potrzebne, by wykonywany utwór nagrać i zmontować.

— Bardzo cieszymy się, że nasza inicjatywa spotkała się ze wsparciem różnych osób i instytucji. Patronat nad festiwalem objęli przedstawiciele różnych samorządów: wojewoda, starosta olsztyński, prezydent Olsztyna i wójt gminy Purda — mówi Jolanta Maciejewska. — Do naszego grona dołączył też m.in. Enej, a jeden z muzyków zespołu zasiądzie nawet w jury konkursu.

Więcej informacji o konkursie w regulaminie: https://tiny.pl/7snwp

dbp


Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Akuku #3026043 | 31.60.*.* 22 gru 2020 18:24

    Ale ma parcie na szkło ta pańcia. Kadencja się kończy?

    Ocena komentarza: warty uwagi (5) odpowiedz na ten komentarz

  2. Monika #3025937 | 46.204.*.* 22 gru 2020 15:38

    Bardzo fajna inicjatywa!!! Coraz mniej jest takich nauczycielek. Większość z nich nie potrafi w żaden sposób zmotywować uczniów, a tylko wysyłałyby ich do psychologów. Tymczasem psychologowie potrzebują psychiatrów.

    Ocena komentarza: warty uwagi (7) odpowiedz na ten komentarz