Oto nasz Zimowy Brzdąc 2020!

2020-12-20 08:11:00(ost. akt: 2020-12-21 08:50:00)
Plebiscyt Zimowy Brzdąc to dobra okazja do wspólnej zabawy, która pozwala oderwać się od pandemicznej rzeczywistości. Znamy już finałową trójkę z Olsztyna i powiatu olsztyńskiego. To właśnie na te dzieci głosujący oddali najwięcej głosów.
Nasz plebiscyt Zimowy Brzdąc to nie tylko okazja do pochwalenia się swoimi maluchami, ale przede wszystkim pamiątka na lata. W tym roku pewnie niejedna babcia i dziadek dostaną pod choinkę egzemplarz Gazety ze zdjęciem swojego ukochanego wnuka. Taki niecodzienny pomysł na prezent na pewno wywoła uśmiech i łzy wzruszenia. Szczególnie teraz, gdy nie wszyscy spotkamy się przy rodzinnym stole podczas Bożego Narodzenia.

W tegorocznej edycji w Olsztynie i powiecie olsztyńskim konkurowało sporo rodzin. Znamy już finałową trójkę. Tym razem serca czytelników zdobyli chłopcy. Rodzice Marcela Gojska — jak mówią — chętnie wzięli udział w konkursie i teraz cieszą się z wygranej i okładki w „Gazecie Olsztyńskiej”.

— Zgłoszenie wysłaliśmy spontanicznie. Zobaczyliśmy ogłoszenie w „Gazecie Olsztyńskiej” i postanowiliśmy spróbować. Kibicowali i wspierali nas do ostatnich chwil rodzina i znajomi. Okazało się, że się udało i wygraliśmy. To będzie świetna pamiątka dla naszego syna — mówi tata Marcela.

To najmłodszy Zimowy Brzdąc w finałowej trójce. Chociaż ma zaledwie 2 miesiące, to zdobył najwięcej głosów. Wygrana i tytuł na pewno będą niezwykłym prezentem na pierwsze święta chłopca. Zarówno na zdjęciu okładkowym, jaki i w świątecznym w stroju małego elfa, widać, że uśmiechanie się przychodzi mu z łatwością. Kto wie, może jeszcze niejeden raz zobaczymy go w mediach.

Zimowy Brzdąc 2020 (Olsztyn i powiat olsztyński), Michał Grablewski. II miejsce w plebiscycie. Na podium znalazł się również 9-miesięczny Michał Grablewski, także z Olsztyna. Zajęcie drugiego miejsca będzie dla niego nie tylko świątecznym, ale i urodzinowym prezentem, bo w święta Zimowy Brzdąc kończy 10 miesięcy. —To bardzo energiczne i żywiołowe dziecko, które rośnie jak na drożdżach — mówi Sylwia Grablewska. Rodzice starają się zgłaszać synka do konkursów, ponieważ uważają, że to świetna okazja na fajną pamiątkę, do której będzie można wrócić po latach.

Tegoroczna finałowa trójka to nie tylko sami chłopcy, ale również sami mieszkańcy Olsztyna. Trzecie miejsce zajął najstarszy spośród tegorocznych zimowych brzdąców Staś Ćwiek. Chociaż nie ma jeszcze 2 lat, to już jest bardzo energiczny i jak mówi jego mama — wszędzie go pełno.

Staś Ćwiek, Zimowy Brzdąc, III miejsce— Zobaczyliśmy na Facebooku, że trwa plebiscyt. Akurat byliśmy rodzinnie na jesiennym spacerze, na którym zrobiliśmy dużo fajnych zdjęć. Pomyślałam, że to dobra okazja, żeby się nimi pochwalić — wyjaśnia mama chłopca Adrianna Łada.


Alicja Kowalczyk


Czytaj e-wydanie
Gazeta Olsztyńska zawsze pod ręką w Twoim smartfonie, tablecie i komputerze. Codzienne e-wydanie Gazety Olsztyńskiej, a w piątek z tygodnikiem lokalnym tylko 2,46 zł.

Kliknij w załączony PDF lub wejdź na stronę >>>kupgazete.pl