„Podaruj życie – wykryj raka”!

2020-12-18 08:30:00(ost. akt: 2020-12-18 08:35:45)   Artykuł sponsorowany

Autor zdjęcia: archiwum szpitala

Co roku na choroby nowotworowe zapada ponad 100 tys Polaków. Dlatego ważne jest, aby chorobę wykryć we wczesnym stadium. Do tego służą m.in. badania krwi, polegające na oznaczaniu poziomu specjalnych "znaczników", czyli markerów nowotworowych. Teraz jest ku temu specjalna okazja!
Już po raz 7. Laboratorium Miejskiego Szpitala Zespolonego w Olsztynie organizuje świąteczną akcję profilaktyki zdrowia „Podaruj życie – wykryj raka”. Wychodząc naprzeciw potrzebom mieszkańców regionu, przygotowano zestawy kompleksowych badań pozwalających zdiagnozować raka we wczesnym etapie – określić markery nowotworowe, a także ocenić ogólną kondycję organizmu.

Markery nowotworowe to różnego rodzaju substancje (białka, hormony, enzymy), których stężenie w przypadku rozwoju w organizmie nowotworu złośliwego znacznie częściej niż u zdrowego człowieka przekraczają wartości normy. Ważne jest, aby chorobę wykrywać we wczesnym stadium. To zdecydowanie zwiększa szansę na skuteczne leczenie.

Oferowane pakiety diagnostyczne zostały oparte na najnowocześniejszych technikach laboratoryjnych i dobrane są pod kątem chorób nowotworowych, które najczęściej dotykają nasze społeczeństwo — tłumaczy kierownik laboratorium Marek Drozdowski.

Panele określają markery nowotworowe, których wykrycie pozwala na zidentyfikowanie w płynach ustrojowych kilkudziesięciu substancji białkowych wytwarzanych przez komórki nowotworowe.

Panel badań dla kobiet:
— nowotwory narządów płciowych: jajniki, macica;
— rak piersi;
— nowotwory płuc, żołądka i jelita grubego, wątroby;
— morfologia krwi, kości i ich metabolizm, mikroelementy.

Panel badań dla mężczyzn:
— rak prostaty;
— zmiany nowotworowe żołądka, trzustki, wątroby, pęcherzyka żółciowego, jelita grubego, odbytu, płuc;
— morfologia krwi, test miażdżycowy, badania wątrobowe.

Badania przeprowadzone będą na podstawie próbki krwi pobranej na czczo w całodobowym Laboratorium Miejskiego Szpitala Zespolonego w Olsztynie. Diagności laboratoryjni pomogą pacjentom zinterpretować wyniki badań i poinformują o ewentualnych zagrożeniach.

Koszt pakietu specjalnie z myślą o mieszkańcach Warmii i Mazur obniżono nawet o 40 proc., wynosi on 99 zł. Panele badań w formie estetycznych voucherów z pewnością będą idealnym prezentem świątecznym dla bliskiej osoby.

Akcja sprzedaży paneli prowadzona jest przez cały grudzień 2020 r. przez specjalistów z Laboratorium Analitycznego MSZ w Olsztynie przy ul. Niepodległości 44, tel. 89 532 62 50. Można je zrealizować do końca marca 2021 r.

Warto zbadać siebie i swoich bliskich na święta!


Laboratorium MSZ w Olsztynie zaprasza także na badania w kierunku SARS-CoV-2.
Ceny testów:
— test na przeciwciała SARS-CoV-2: 99 zł,
— Ag SARS-CoV-2: 100 zł + 20 zł wymaz,
— SARS-CoV-2 RT PCR: 400 zł + 30 zł wymaz.

Laboratorium dysponuje również testem różnicującym dwa rodzaje grypy i COVID-19 w technice RT PCR.
Objawy SARS-CoV-2 są zbliżone do objawów grypy. Kiedyś pacjent, który czuł łamanie w kościach, ból głowy, gardła lub miał duszności, nawet nie pomyślałby o koronawirusie. Każdy z nas narzekał, że to pewnie grypa. Ale teraz trudno to jednoznacznie określić bez wykonania odpowiednich badań. Dlatego też zakupiliśmy nowoczesny aparat, który zdecydowanie skróci tę diagnostykę. Test jest dostępny na takich samych zasadach jak testy RT PCR SARS-CoV-2 i test antygenowy. W naszym punkcie na głównym dziedzińcu szpitala pobieramy wymaz z nosogardzieli który jest najlepszym materiałem do dalszej diagnostyki — informuje kierownik laboratorium Marek Drozdowski.

Cena testu obejmującego diagnostykę grypy A i B oraz SARS-COV-2 to 450 zł.

Punkt pobrań mieści się w namiocie przed wejściem do szpitala przy al. Niepodległości 44 i jest czynny od poniedziałku do piątku w godz. 10:00-11:00. Zadzwoń pod nr tel. 89 532 62 50 i umów się na pobranie wymazu. W najbliższych dniach Punkt pobrań zostanie uruchomiony w specjalnym budynku znajdującym się przed Laboratorium.