Orzysz dba o młodzież. W Ratuszu powstaje Centrum Młodzieżowe

2020-12-17 12:00:00(ost. akt: 2020-12-17 12:09:45)

Autor zdjęcia: Radek Nowacki

Z początkiem Nowego Roku 2021 rozszerzy się wachlarz propozycji dla młodych ludzi o ofertę Centrum Młodzieżowego, które stanie się nowym miejscem na mapie Orzysza — pełnym dobrej, twórczej energii.
Orzyska młodzież ma do dyspozycji instytucje, które wspierają rozwój pasji i zainteresowań tj. Muzeum, Polana Kultury, świetlicę Kajak czy MOSiR. Jednakże, nie ma swojego miejsca, w którym swobodnie mogłaby spędzać czas wolny integrując się w grupie.


Ta konkluzja stała się początkiem procesu, w wyniku którego orzyski samorząd pozyskał dotację na inwestycje i remont dużych, przestronnych pomieszczeń w Ratuszu miejskim z intencją przekazania ich młodzieży.


W ten sposób z początkiem Nowego Roku 2021 rozszerzy się wachlarz propozycji dla młodych ludzi o ofertę Centrum Młodzieżowego, które stanie się nowym miejscem na mapie Orzysza, pełnym dobrej, twórczej energii.


— Słuchamy młodych i dążymy do tego, by nasze miasto było dla nich atrakcyjne, by mogli się z nim w pełni utożsamić, by znaleźli tu azyl oraz ujście dla swoich pasji a czasem także i problemów. Centrum Młodzieżowe będzie otwarte na potrzeby młodych i działać będzie w strukturze Polany Kultury w Orzyszu. Młodzież jest nie tylko adresatem tych działań, ale także współtworzy to miejsce począwszy od etapu koncepcji, aż do efektu końcowego, wyrażając opinie i werbalizując oczekiwania i potrzeby w trakcie spotkań i konsultacji. Tworzymy to miejsce RAZEM. Przewidywany termin otwarcia Centrum to marzec 2021 r. — czytamy na fanpage Urzędu Miejskiego w Orzyszu.