Zakupy w sieci nie tylko dla młodych

2020-12-16 17:14:36(ost. akt: 2020-12-16 15:46:15)

Autor zdjęcia: Pixabay

Czasy, w których musieliśmy jechać do sklepu, żeby zrobić zakupy, stają się przeszłością. Wypierają je sklepy internetowe, dzięki którym możemy dostać zakupy pod same drzwi. To udogodnienie nie jest zarezerwowane tylko dla młodych.
Dziś praktycznie wszystko możemy kupić przez internet. Od podstawowych produktów używanych na co dzień do przedmiotów o dowolnych gabarytach. Większość firm dostarcza zamówiony towar przez kuriera. Dzięki temu we wszystkie potrzebne rzeczy możemy zaopatrzyć się, nie wychodząc z domu. Co jest ważne w przypadku osób starszych, bardziej podatnych na zarażenie koronawirusem.

Jednak wciąż większość starszych osób podchodzi sceptycznie do takiej formy zakupów. Z informacji Urzędu Komunikacji Elektronicznej wynika, że tylko 30 proc. osób powyżej 60. roku życia korzysta z internetu. Wiele z nich obawia się, że staną się ofiarami oszustw. Pytani przez nas seniorzy również w większości do internetowych zakupów podchodzą bardzo ostrożnie. U niektórych, tak jak u pana Wacława, wynika to z braku komputera i umiejętności jego obsługi.

— Nie kupuję przez internet,bo nie umiem. Zazwyczaj proszę wnuki o pomoc. Gdy zainteresuje mnie książka polecana w gazecie, to podaję im tytuł i zamawiają ją na pocztę.
Jest też inny powód, dlaczego seniorzy, nawet jeśli obsługują komputer, wybierają tradycyjną formę zakupów. Wielu z nich cały czas woli zobaczyć na własne oczy rzeczy, za które ma zapłacić.

— Muszę je dotknąć, żeby sprawdzić, z jakiego są materiału, przymierzyć. Umiem korzystać z internetu, ale wolę zobaczyć — mówi pani Eugenia.

Można już jednak zauważyć stopniowo rosnące zainteresowanie komputerem i internetem wśród seniorów. Osoby, które przechodzą teraz na emeryturę, często w swojej pracy zawodowej miały kontakt z komputerem. Dlatego nie jest to dla nich wyzwanie.

Czytaj e-wydanie

To tylko fragment artykułu. Cały przeczytasz w środowym (16 grudnia) wydaniu Gazety Olsztyńskiej

Aby go przeczytać kliknij w załączony PDF lub wejdź na stronę >>>kupgazete.pl


Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Mazur #3021433 | 79.124.*.* 16 gru 2020 21:09

    żadnej gotówki , tylko pieniądz elektroniczny czyli totalna kontrola ludzi - taką wizję mają bandyci rządzący tym światem

    Ocena komentarza: warty uwagi (7) odpowiedz na ten komentarz