Policjanci sprawdzali nowego drona

2020-12-16 13:37:41(ost. akt: 2020-12-16 13:40:14)

Autor zdjęcia: Arch. KPP Giżycko

Dron DJI Mavic 2 + Smart Controller to nowy nabytek, który trafił do giżyckich policjantów. Wyposażony w kamerę termowizyjną, oświetlenie, głośnik i diodę ostrzegawczą będzie wykorzystywany w sprawdzaniu trudno dostępnych terenów m.in. podczas akcji poszukiwawczo-ratowniczych. Nowy sprzęt przekazał policjantom starosta Powiatu Giżyckiego.
Można śmiało powiedzieć, że giżyccy policjanci mają nowego funkcjonariusza, który będzie wspierał ich pracę. Nowy kolega to tzw. „Dron DJI Mavic 2 + Smart Controller”. Ten bezzałogowy statek powietrzny wyposażony w kamerę termowizyjną, oświetlenie, głośnik i diodę ostrzegawczą będzie wspierał działania terenowe m.in. podczas akcji poszukiwawczo-ratowniczych.

Będzie latał nad lasami, bagnami czy łąkami. Bardzo często takie akcje prowadzone są w trudno dostępnym terenie, gdzie dojście pieszo jest niemożliwe, a dojazd autem jest utrudniony. Dzięki wykorzystaniu drona, policjanci będą mogli w szybki i łatwy sposób przeszukać teren z powietrza, dostać się do osób potrzebujących pomocy i uzyskać informację o położeniu poszukiwanych osób.

Zakup drona możliwy był dzięki wsparciu Starostwa Powiatowego w Giżycku. Starosta Mirosław Dariusz Drzażdżewski osobiście wręczył policjantom nowy sprzęt. Po przekazaniu i wcześniejszym przeszkoleniu wspólnie można było zobaczyć możliwości drona i jego zachowanie w powietrzu. Taki sprzęt może być również wykorzystany podczas patrolu rejestrując wykroczenia bądź monitorowania tłumu w sytuacji licznych zgromadzeń takich jak koncerty czy protesty.

Ponadto starosta przekazał cztery urządzenia „iBlow”do wstępnego sprawdzania stanu trzeźwości, które z pewnością przyczynią się szybkiej i sprawnej kontroli kierowców jak i innych osób będących pod działaniem alkoholu.

Na filmie widać policjanta sterującego dronem podczas lotu pokazowego. Dron startuje z ziemi, a po zapaleniu oświetlenia zewnętrznego odlatuje, szybko się wznosząc.
KPP Giżycko, (ich/rj)


Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. mieszkaniec #3021772 | 10.10.*.* 17 gru 2020 14:44

    dobre ,oni nie potrafia komorki obsłożyc a co dopiero drona, zaraz zepsuja

    Ocena komentarza: poniżej poziomu (-8) odpowiedz na ten komentarz

  2. dioda ostrzegawcza ;) #3021318 | 37.8.*.* 16 gru 2020 16:07

    dobre :P

    Ocena komentarza: poniżej poziomu (-6) odpowiedz na ten komentarz