Najlepsi pływacy znów powalczą o medale

2020-12-15 17:16:43 (ost. akt: 2020-12-15 17:20:00)   Artykuł sponsorowany
Olsztyńska Aquasfera kolejny raz będzie areną rywalizacji czołowych, polskich pływaków. W stolicy Warmii i Mazur rozegrane zostaną Mistrzostwa Polski Seniorów i Młodzieżowców w Pływaniu.
Rywalizacja najlepszych w naszym kraju specjalistów od kraula, motylka czy stylu klasycznego potrwa od środy do niedzieli (16-20 grudnia). Niestety, zawody zostaną rozegrane bez udziału publiczności, jednak będzie można je śledzić w sieci.
- Polski Związek Pływacki ma bardzo duże zaufanie do olsztyńskiego obiektu - przyznaje dyrektor Ośrodka Sportu i Rekreacji w Olsztynie, Jerzy Litwiński. - Dość powiedzieć że mistrzostwa naszego kraju w różnych kategoriach wiekowych odbyły się już u nas kilkanaście razy.
Główne Mistrzostwa Polski w naszym mieście zostaną rozegrane już piąty raz. W olimpijskiej pływalni przy al.Piłsudskiego medale zdobywały takie tuzy tej dyscypliny, jak Radosław Kawęcki, Konrad Czerniak czy Paweł Korzeniowski. Oficjalnie swoją karierę zakończyła tu Otylia Jędrzejczak.
- W nadchodzących zawodach wystartuje 356 zawodniczek i zawodników z 77 polskich klubów - wylicza Zbigniew Szymula z olsztyńskiego OSiR-u.
Rywalizacja każdego dnia odbywać się będzie w dwóch sesjach. Poranne zaczynać się będą o 9:00 (z wyjątkiem soboty - 8:30) i kończyć się będą około południa. Natomiast popołudniowe zmagania zaplanowano między 17:00 a 20:00.
Relacje online z zawodów będzie można oglądać na stronie Megatiming.pl.
[oglądaj relację z zawodów]

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5

GRUPA WM Sp. z o.o. realizuje projekt dofinansowany z Funduszy Europejskich w ramach działania 1.5 Dotacje na kapitał obrotowy Programu Operacyjnego Polska Wschodnia 2014-2020.

Unia Europejska

VISA MASTER CARD