Cztery kolizje i dwóch kierowców pod wpływem

2020-12-14 15:12:26 (ost. akt: 2020-12-14 16:22:08)

Autor zdjęcia: Policja

Policjanci podsumowali miniony weekend. Od piątku do niedzieli na terenie naszego powiatu nie odnotowano żadnego wypadku drogowego. Policjanci pracowali na miejscu 4 kolizji i zatrzymali dwóch kierowców, którzy jechali na "podwójnym gazie".
Pierwszy z kierowców, którzy zdecydowali się wsiąść za kierownicę pod wpływem alkoholu, to 54-latek, który został zatrzymany do kontroli drogowej w sobotę (12.12.) Morągu. Badanie na zawartość alkoholu w jego organizmie wykazało blisko 2 promile tej substancji.

Kilka godzin później, w Ostródzie policjanci ostródzkiej patrolówki zauważyli renault, którego kierowca poruszał się całą szerokością drogi. Funkcjonariusze zatrzymali go do kontroli. Siedzący za kierownicą 42- latek znajdował się w stanie nietrzeźwości. Obaj kierowcy za popełnione przestępstwa odpowiedzą przed sądem.

Uwaga! Na grogach może być ślisko
Opady marznącego deszczu i przymrozki nie sprzyjają bezpiecznym podróżom. Policjanci ruchu drogowego apelują do wszystkich, zarówno do kierowców jak i pieszych, o zachowanie szczególnej ostrożności i rozwagi.
Śliska jezdnia wydłuża drogę hamowania pojazdu, w skrajnych wypadkach kierujący może wpaść w poślizg i nie zapanować nad samochodem. Wyprzedzanie w takich warunkach, wymijanie, wchodzenie w zakręt może być bardzo niebezpieczne.

Kierowcy powinni pamiętać o tym, aby poruszać się po jezdni z włączonymi światłami i przestrzegać ograniczeń prędkości, a gdy warunki pogodowe są gorsze, aby zwolnić w myśl zasady, że wolniej znaczy bezpieczniej. Apelujemy o to, by nie szarżować, myśleć, przewidywać zagrożenia.

Szczególny apel kierujemy również do pieszych, by nie wchodzić bezpośrednio przed nadjeżdżający pojazd. Nawet na przejściu dla pieszych należy się upewnić, czy kierujący zdąży wyhamować. Oczywiście to pieszy ma pierwszeństwo na przejściu, ale tutaj zasada ograniczonego zaufania jak najbardziej ma zastosowanie.

Każdy pieszy i rowerzysta powinien również pamiętać o swoim bezpieczeństwie i zadbać o to, aby być widocznym. Kamizelka odblaskowa, breloczek, opaska, czy nawet zwykła latarka sprawią, że poruszając się przy słabo oświetlonej drodze będzie lepiej widoczny dla nadjeżdżającego kierowcy.

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5

GRUPA WM Sp. z o.o. realizuje projekt dofinansowany z Funduszy Europejskich w ramach działania 1.5 Dotacje na kapitał obrotowy Programu Operacyjnego Polska Wschodnia 2014-2020.

Unia Europejska

VISA MASTER CARD