Olsztyn odebrał "Jeziorowcom" status drużyny niepokonanej

2020-12-14 18:00:00(ost. akt: 2020-12-14 13:06:45)
Olsztyn wyraźnie przegrywał z TSK przez 3 kwarty. W ostatniej odrobił straty. Z nawiązką.

Autor zdjęcia: AZS UWM II Olsztyn/archiwum organizatorów

KOSZYKÓWKA || Zwycięska passa TSK "Roś" Pisz została przerwana. Nasi koszykarze ulegli 13 grudnia na wyjeździe AZS UWM II Olsztyn. Nieznacznie. Pozostał niedosyt.
— Kiedyś miano niepokonanych musiało się od nas odkleić. Szkoda, że stało się to przed świętami — przyznają nasi III-ligowcy, którym wcześniej nie dane było zaznać goryczy porażki w sezonie 2020/2021. A gdyby wziąć poprawkę na fakt, że dopiero debiutują na tym szczeblu rozgrywkowym, to... do minionej niedzieli nie przegrali właściwie jeszcze nigdy.

Podopieczni trenera Zbigniewa Wykowskiego mają prawo czuć niedosyt. Przez większość meczu to oni byli na prowadzeniu. Popis dali zwłaszcza w pierwszej odsłonie pojedynku, w której to pokaźnie odskoczyli (21:33) pewnym siebie reprezentantom Olsztyna. Gospodarze zdołali się otrząsnąć, lecz kolejne dwie kwarty było co najwyżej wyrównane (27:24 i 25:27). AZS UWM II nie pokazał nic, co mogłoby odebrać "Jeziorowcom" zwycięstwo. Lecz gdy tablica wyników wskazywała korzystne dla TSK 73:84, coś... ewidentnie zacięło się w piskiej "maszynce do zdobywania punktów".

— W czwartej kwarcie trzech zawodników z naszej podstawowej piątki "spadło" za 5 fauli. Rywale zdołali odrobić straty — nie kryją rozczarowania nasi koszykarze.
Olsztynianie, faktycznie, "poczuli krew" i ruszyli do szturmu. Czwarta kwarta w ich wykonaniu była pogromem (42:15), który poskutkował przechyleniem szali zwycięstwa na ich stronę (115:99).

Na "otarcie łez" pozostaje świadomość, że — choć wynik drużyny pozostawia wiele do życzenia — "Jeziorowcy" od strony indywidualnej zaprezentowali się naprawdę solidnie.

Po staremu rywali najczęściej punktował Mateusz Bessman, który władował im 29 "oczek". Do kosza Olsztyna trafiali także Michał Zapert (23), Jakub Stanisławajtys (16), Artur Klimowicz (12), Kamil Zajkowski (10), Mikołaj Lackowski (4), Karol Święconek (3) i Szymon Tomiasiewicz. Bez bezpośrednich punktów, lecz z pokaźnym wkładem na rzecz pracy całego zespołu, bój zakończyli Bartłomiej Matysiak, Michał Świerczewski, Marcin Gentek i Jacek Duda.

Porażka sprawiła, że ekipa TSK spadła na 3. miejsce w tabeli (III liga/grupa B). "Jeziorowców" wyprzedzają minimalnie wspomniani rywale z AZS UWM Olsztyn, a stawce przewodzi MTS Basket Kwidzyn II (który już na starcie typowany był do roli faworyta rundy zasadniczej).